Bitcoin stále roste. Nyní je jeho hodnota kolem 25 tisíc korun

Kybernetická měna se dostává do popředí čím dál více. Kromě toho, že jí užívá stále více uživatelů, se o ní začínají zajímat i vlády. Nejstarší a nejznámější virtuální měna bitcoin se během posledních dnů poprvé vyšplhala nad hranici 1000 dolarů (zhruba 25 800 Kč). Růst nadále pokračuje a oproti předchozímu roku si měna přilepšila o 125 procent.

Virtuální měně se daří

Během pondělního dne se dařilo bitcoinu skvěle. Měna posílila o krásných 2,5 procent a dostala se na hranici 1022 dolarů. Tato úroveň je nevyšší od konce roku 2013. Důvod proč se tolik daří bitcoinu je ten, že spousta uživatelů jej bere jako skvělý investiční prostředek.

Evropský bankovní úřad však varuje všechny investory před tím, že neregulované virtuální měny představují velké riziko. Přestože slibují velké výnosy, stále platí vysoké riziko ztráty investice, jelikož vklady nejsou nijak chráněny.

Vývoj kurzu jako na houpačce

Bitcoin prokázal v posledních letech, že je to poměrně životaschopná virtuální měna. Přestože se najdou velmi časté výkyvy v kurzu, stále nabízí poměrně stabilní možnost investice oproti jiným kybernetickým měnám.

Vrtkavé výkyvy se pohybují v řádech deseti procent. Nicméně oproti předchozím letům, kdy by byl bitcoin okrajovou záležitostí, se jedná o minimální skoky. Například v roce 2013 bylo celkem běžné, že se kurz houpal během dne v rozmezí 40 procent.

Velkou vzpěrou byla vysoká poptávka v Číně, která byla zapříčiněna oslabením čínského jüanu, který ztratil na sedm procent. Investoři se tak rozhodli přesunout svojí pozornost na virtuální měnu. Bitcoin tak získal silnou injekci, která jej opět vyšvihla do sedla.

Za dobu své existence (2009) se bitcoin těší větší a větší popularitě. Obzvláště v posledních letech získává na síle a je čím dál více stabilnější. Jaký však bude další vývoj kybernetických měn je otázkou. Některé vlády se proti němu chystají zasáhnout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *