DJI představil svůj nejmenší dron. Je však dražší, než se očekávalo

Společnost DJI je známa především díky výrobě dronů, které patří mezi nejlepší na trhu. Minulý týden představila nejmenší dron, který kdy vyrobila. Novinka se nazývá Spark a již nyní je k dispozici pro všechny zájemce, ale zatím jen ve formě předobjednávky. Cena za nový model se však vyšplhala výše, než se očekávalo. K dispozici je za 499 dolarů.

Nejmenší a nejlevnější dron v nabídce DJI

Spark je podle všeho nejmenší a nejlevnější dron v nabídce DJI. Pro americký trh je stanovena oficiální cena na 499 dolarů, což je zhruba 12 000 Kč. Pro tuzemský trh je cena 15 990 Kč. K dispozici je také provedení Combo, které obsahuje dvě baterie, batoh a nabíječku pro tři akumulátory. Tato verze vyjde na 21 490 Kč.

Co nabízí nejmenší model?

Především kompaktní rozměry jsou hlavní výhodou modelu Spark. Model totiž není o nic větší, než řada chytrých telefonů. K tomu je však nutné přidat rozpětí vrtulí, ale i tak se dostanete na krásných 143 x 143 x 55 mm. Díky malým rozměrům váží Spark pouhých 300 gramů, což je dvakrát méně, než model Mavic.

Přestože má nový dron kompaktní rozměry, obsahuje skvělé a výkonné vybavení. Pro uživatele je připraveno aktivní sledování pohybujících se objektů a řadu dalších automatických rozměrů. Spark nabízí i rozpoznávání překážek, což snižuje šance na nehodu.

Veškerý obraz zachycuje CMOS senzor s rozlišením 12 megapixelů. Kromě videa je k dispozici i možnost pořízení fotografií z ptačí perspektivy. S tímto novým dravcem oblohy je možné letět až 50 km/h a jedna plně nabitá baterie vystačí až na 16 minut aktivního letu a pořizování snímků. Je však třeba počítat s vyšší spotřebou baterie v případě nepříznivého počasí a silného větru. V takovém případě jde výdrž baterií rapidně dolu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *