Galaxy Note 7 je zpátky na pultech obchodů a s výbušnou cenou

Společnost Samsung oznámila na tiskové konferenci, že opět vydá do oběhu chytré telefony Galaxy Note 7, které byly značně poruchové. Znovuzrozený přístroj dostane nový název Note Fan Edition a má doslova výbušnou cenu. Do prodeje se dostane již tento pátek, ale zatím pouze v zahraničí.

Kauza, která se táhne již několik měsíců

Smartphone Galaxy Note 7 neměl příliš slavný start. Přístroje se přehřívaly a některé díky vadným akumulátorům začali z ničeho nic hořet. Těmto problémům ani nezabránila skutečnost, že se většinu přístrojů povedlo opravit a přivést opět do prodeje. Problémy však nepřestaly.

Společnost Samsung se odhodlala k radikálnímu kroku a stáhla z prodeje všechny neprodané modely a ty, které se nevrátily na dálku vyřadila z provozu. Na první pohled konečná tečka nad celým modelem. Výrobce se však nevzdal a nyní přichází s obnovením modelu Galaxy Note 7.

Ekologie na prvním místě

Společnost využila situace a do reinkarnovaného modelu Note Fan Edition použila součástky z rozbitých modelů. Přístroj je tak ekologický a minimalizuje odpad, který by vznikl při výrobě úplně nového modelu. Jedním z hlavních důvodů však nebyla myšlenka společnosti, ale tlak ekologů, kteří za celé znovuvyužití součástek stojí.

Novinka bude obsahovat menší baterii s kapacitou 3200 mAh, aby nedocházelo k problémům, jako v minulosti a akumulátor se nepřehříval. Novinka bude stát zhruba 14 000 Kč a je tedy téměř o třetinu levnější, než původní Note 7.

Nízká cena má lákat stávající i nové zákazníky a právě díky ní, se může stát absolutním bestsellerem. V České republice by měla být novinka také k dispozici, ale zatím není jisté, kdy to bude.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *