Nový chytrý telefon od Samsung dostane duální fotoaparát

Chytré telefony nabízí celou řadu vymožeností a nástrojů, kvůli kterým jsou tak oblíbené. Jednou z takových funkcí je fotoaparát. Nové modely disponují kvalitní čočkou, která je dostačují na celou řadu momentek a mnohdy nabízí i lepší kvalitu, než celá řada kompaktů. Vysokou kvalitu umožňuje duální optika, kterou bude disponovat nový model od Samsung.

Duálním fotoaparátem disponuje celá řada zařízení

Přední výrobci, jako je HTC, Honor a Apple či Huawei disponují také duálním fotoaparátem. Poslední jmenovaný patří mezi průkopníky na trhu. Nejnovější model společnosti P10 má unikátní optickou soustavu, na které se podílela společnost Leica.

Proč jsou dva objektivy dobré? Jeden se stará o co nejlepší zachycení detailů obrazu a druhý se soustředí pouze na barvy. Když oba fotoaparáty spolupracují, výsledky vás překvapí.

Funkčnost duální optiky je však různá. Například model HTC One M9+ využíval tuto technologii jinak. Druhý senzor pomáhal pouze při ostření. Detail snímku byl ostrý a pozadí bylo rozostřeno. Výsledná fotografie působila profesionálně.Nový chytrý telefon od Samsung  dostane duální fotoaparát

Velmi podobné funkce by měla mít i novinka od Samsung. Momenty budou disponovat s možností pracovat s hloubkou ostrosti. Případně rozmazané objekty bude možné doostřit. Nepůjde přitom o žádnou softwarovou úpravu, ale všechna data bude mít přístroj k dispozici díky dvěma objektivům, která snímek skutečně pořídí.

Duální optika nabízí celou řadu výhod, které jsou skutečně užitečné pro chytré telefony. Tuto technologii si oblíbila celá řada firem a jednou z nich je Samsung. Disponovat dvěma fotoaparáty by měla i novinka phablet Note 8, který má mít premiéru na Vánoce.

Máte oblíbený model chytrého telefonu, který by si podle vás zasloužil také duální fotoaparát?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *