Nový produkt představila společnost Apple. Půjde o domácí asistentku

Každý rok se dočkáme nových verzí chytrých telefonů iPhone nebo zařízení iPad. V letošním roce se však dočkáme i absolutní novinky, která zatím nebyla zařazena do repertoáru společnosti Apple. Jedná se o zařízení, které má fungovat na stejném principu, jako osobní asistentka.

Sofistikované zařízení v podobě reproduktoru

Nové zařízení nese název HomePod a přestože disponuje poměrně malými rozměry, jedná se o sofistikované a velmi propracované zařízení. Malý reproduktor dokáže ovládat chytrou domácnost na základě hlasových povelů, které mu uživatel zadá.

V těle se však ukrývá stará známá Siri, kterou uživatelé zkušení s produkty Apple znají. Siri je tak místo v telefonu uzavřena v těle oválného reproduktoru. Tato úprava však umožňuje lépe se napojit na systémy pro chytré domácnosti a snáze ovládat různé bezpečnostní systémy, termostaty nebo například zábavné a multimediální systémy.

Novinka přijde na trh během vánoc

K dispozici by měla být novinka zhruba v prosinci během největší nákupní horečky. Zatím je cena stanovena na zhruba 350 dolarů, tedy něco málo přes 8200 Kč. Domácí asistentka bude dostupná pro Ameriku, Velkou Británii nebo Austrálii. V České republice se zatím s jejím zavedením nepočítá.

Apple však není jediný výrobce, který zaměřil svoji pozornost na chytré domácnosti. Celá řada výrobců již nabízí svá vlastní řešení. V předchozím roce byl na světlo světa vypuštěn konkurenční model Google Home a dokonce v roce 2015 byl na světě Amazon Echo. Ten je i dostupný v tuzemských obchodech za necelých pět tisíc korun. HomePod je zhruba o tři tisíce korun dražší. Jak užitečná tato novinka bude, je otázkou. Poslední zcela nový produkt, který společnost Apple vypustila ven, byly chytré hodinky Apple Watch, které jsou velmi populární.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *