Start druhé Bitcoinové měny se nezdařil podle plánu

V úterý došlo k něčemu, co si kybernetická měna bude dlouho pamatovat. Bitcoin se totiž rozdělil na dvě různé měny. Vznikl jeden klon, který se nazývá bitcoin cash. Jeho spuštění však nevyšlo podle plánu a objevilo se hned několik komplikací. Nová měna není tak oblíbená a důvěru v ní má jen omezená hrstka jedinců. Z pravidla se jedná jen o zaryté fanoušky a programátory, kterým vadí plánované zdokonalování technologie, která má navýšit počet transakcí.

Rozvětvení vytvořilo konkurenta původnímu bitcoinu

V úterý došlo k rozvětvení, které rozdělil základní blockchain, tedy decentralizovanou databázy, která slouží jako účetní kniha, na dvě verze. Vznikla tak nová digitální měna. Pro bitcoin tak vznikl nový konkurent.

Nové měně se však nedaří tak, jak se čekalo. Celá řada odborníků se domnívala, že se bitcoin cash dočká stejné popularity, jako samotné bitcoiny. Realita je však někde jinde.

Pouze malý zlomek těžařů se připojil k nové měně a první vytěžení trvalo více jak šest hodin. Nový bitcoin cash se obchoduje za cenu 146 dolarů, zatímco kurz bitcoin sahá až na 2729 dolarů.

Odborníci k nové měně nemají velkou důvěru

Odborníci nedávají nové měně příliš velké šance. Životnost bitcoinu cash může být podle všeho velmi krátká. Podobné, ale ne tak výrazné rozštěpení měny vzniklo již dříve v alternativní kryptoměně ethereum, která tímto procesem prošla vloni. Jak tomu bude nyní ukáže až čas.

Bitcoin je alternativa k oficiálním měnám, která vznikla v roce 2009. Prosadila se jako přední kybernetická měna světa. Je tvořena sítí počítačů, které mají speciální software na uvolňování virtuálních mincí stabilním a postupně zpomalujícím tempem.

Celá síť je navržena tak, aby se měna nemohla ovlivňovat od vlády nebo centrální banky. V letošním roce posílil bitcoin o zhruba 190 procent.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *