Virtuální měny jsou na vzestupu. Za bitcoin si koupíte cokoliv

Virtuální měny jsou na vzestupu. Za bitcoin si koupíte cokoliv

Virtuální měny se těší stále větší popularitě. Mezi nejoblíbenější patří rozhodně bitcoin. V současné době si za něj můžete koupit cokoliv. Na našem trhu například kávu, elektroniku nebo služby. V zahraničí můžete dokonce zaplatit i školné na vysoké škole. Jedná se tak o další alternativu k běžným platidlům, ale také skvělou možnost k investování.

Užijte si dovolenou s bitcoinem

Například v chorvatském Zadaru je možné platit bitcoinem ve zdejších stáncích. Provozovatelé navíc nabízí 15% slevu na celý nákup, pokud se rozhodnete platit virtuální měnou. U nás je možné například v internetovém obchodě Alza.cz nebo ve vybraných kavárnách.

Jak si pořídit bitcoin

Pořídit bitcoiny je možné pomocí převodu peněz z bankovního účtu nebo platbou v hotovosti. Platba penězi je možná pomocí BTC automatů, které se neliší od klasických bankomatů. V tuzemsku jich je čím dál více.

Novinkou jsou i směnárny, které také přešli na tuto nepříliš tradiční možnost poskytování peněz. Novinkou je i také internetová směnárna, která zatím běží v testovacím režimu.

Bitcoin však nemusíte kupovat, ale můžete si ho vytěžit. Stačí mít výkonný PC a speciální software, který těžbu umožňuje.

Kromě kvalitního hardwaru a speciálního softwaru je zapotřebí i peněženka, která vám ochraní vaše bitcoiny a zároveň slouží k jejich ukládání. Je zcela anonymní a pouze ve virtuálním světě.

Pozitiva bitcoinu jsou na první pohled vidět. Má však i své stinné stránky. V případě investování se jedná o značné riziko, které se však může vyplatit. V letošním roce v únoru byl kurz bitcoinu kolem 25 000 Kč. V současné době je to více jak 55 tisíc korun.

Kromě kolísavosti kurzu o několik tisíc korun jsou dalším nebezpečím i počítačový piráti. Stačí však dodržovat základní bezpečnostní pokyny a vaše peněženka by měla být v pořádku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *