Zajímavé způsoby jak využít vánoční osvětlení

Také milujete rozsvícený vánoční stromeček, pod kterým na vás čeká nějaký ten dárek?

Vánoční osvětlení můžete využít mnoha způsoby, pojďme se podívat na několik dalších způsobů, jak na to.

Vánoční svítící košíček

Proutěné košíky, které se používají na dárkové koše, známe všichni. Dnes už se dají dokonce sehnat i v dřevěném provedení. Kromě tradičního využití je můžete naaranžovat jako světelnou dekoraci. Není k tomu potřeba mnoho, jen LED světelný řetěz a vánoční ozdoby. Je důležité, aby to byl LED řetěz, protože nevyzařuje teplo.

Košíček postavte třeba na kuchyňskou linku nebo do předsíně. Na dno položte začátek světelného řetězu a na střídačku vrstvěte vánoční ozdoby, nejlépe koule s LED diodami, až dokud nebude košíček plný. Zapojte řetěz do sítě a je hotovo. Vypadá to stylově a přitom jste se s tím nijak nenadřeli. Další výhodou je, že můžete takovou dekoraci klidně přenášet, aniž by se vám rozbila.

Zajímavé způsoby jak využít vánoční osvětlení

Girlanda z chvojí nad krb

Dostali jste chvojí z borovic či jiných jehličnanů a nevíte co s ním? Vyrobte si z něj třeba girlandu nad krb. Budete potřebovat stahovací pásky (vázací drát), vánoční stuhu, LED světelný řetěz nebo LED rampouchy a pár ozdob.

Jednotlivé chvojí naskládejte na podlahu za sebou tak, aby se dalo pomocí stahovacích pásek spojit k sobě. Pokud se vám lépe pracuje s vázacím drátem, použijte ten. Jakmile máte pospojováno, obtočte celou vzniklou girlandu od začátku do konce světelným řetězem. Když bude delší než girlanda, můžete dát řetěz ve dvou řadách.

Potom podle fantazie připevněte pomocí drátu ozdoby (většinou mají ozdůbky jako mašle a takové vlastní drátek, kterým se dají uchytit). Nakonec kolem girlandy omotejte světlou vánoční stuhu zhruba v dvaceticentimetrových odstupech. Zavěste nad krb a je to. Kdo nemá krb, může girlandu použít třeba nad vchodové dveře.

Osvětlená postel

Máte postel s kovovým rámem nebo velké manželské lože s nebesy? Využijte oboje. V případě kovového rámu můžete připevnit LED rampouchy a vytvořit si tak zimní zátiší třeba nad hlavou nebo v nohách postele. Na nebesa, respektive tyč, která je drží, zavěste světelnou síť. Vypadá to kouzelně a vdechne to vaší ložnici tu pravou vánoční atmosféru.

Zajímavé způsoby jak využít vánoční osvětlení

Vánoční osvětlení do domu

Velká skříň bez zrcadla přímo láká k tomu, abychom jí něčím ozdobili. Použijte buď světelný řetěz, nebo LED světelný kabel a pomocí nalepovacích háčků a vázacího drátu vytvarujte na dveře skříně třeba stylový vánoční stromeček. Může to být i vánoční koule, hvězda a mnoho dalších. Záleží na vaší šikovnosti a fantazii. Jestli nemáte žádný vhodný nábytek a přesto si něco takového chcete vyrobit, vystačíte si s kusem překližky (postup zůstává stejný).

Světelný kabel do obýváku

Už dávno neplatí, že musí být světelný kabel natažený jen kolem hran domu. Klidně si s ním můžete vyzdobit obývák. Koncem se zástrčkou začněte u zásuvky a postupně rozvěste kabel po celém pokoji. Čím delší koupíte, tím lepší. Ideálně v barevném provedení.

K připevnění použijte nalepovací nebo natloukací háčky a vázací drát, případně lze použít i vánoční stuhu, když nebudete mít drát. Takhle osvětlený pokoj udělá radost zejména vašim ratolestem.

Zajímavé způsoby jak využít vánoční osvětlení

Světelné obrazy

Nějaký ten obraz má doma určitě každý, pokud však nemá ozdobný rám, je to většinou nuda, zvlášť na vánoce. Není nic lehčího, než je trochu oživit pomocí vánočního osvětlení. Takové vánoční rampouchy kolem rámu umí svoje. Na další obraz dejte barevný světelný řetěz nebo pod něj zavěste světelnou síť. Prostě a jednoduše dodejte vánoční atmosféře trochu šťávy.

Jako již tradičně si pamatujte, že musíte kupovat pouze kvalitní světelné řetězy a žádný šmuk z tržnice, který vám může v nejhorším případě podpálit celý byt. Mrkněte ještě na jedno krátké inspirativní video, jak můžete také vyzdobit dům či zahradu. Ke zhlédnutí zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *