Aplikace na záchranu zvířat pochází z Česka

Za aplikací, která má pomáhat divokým zvířatům v nouzi, stojí žena. Nápad na vytvoření aplikace, která by pomáhala zvířatům v nouzi, napadl přítelkyni programátora Miroslava Poživila, když viděla reportáž v televizi. Ten se následně rozhodl zhmotnit tuto myšlenku v aplikaci Zvíře v nouzi.

K čemu aplikace slouží

Aplikace funguje na velmi jednoduchém principu, který má však dalekosáhle důsledky. Zvíře v nouzi pomáhá nálezci zraněného či handicapovaného zvířete kontaktovat speciality ze záchranných stanic, s kterými prokonzultuje postup, jak pracovat s nalezeným zvířetem.

Kromě toho, že appka lokalizuje místo nálezu, také vám vysvětlí základní pravidla práce s nalezeným zvířetem nebo můžete odeslat darovací DMS pro konkrétní záchranou stanici.

Aplikace byla dostupná již v loňském roce, ale pouze pro uživatelé produktů společnosti Apple. Aby si Zvíře v nouzi mohli stáhnout i uživatelé telefonů se systémem Android, spojil se hlavní programátor s hradeckou fakultou informatiky a managementu. Dva studenti nejvyššího ročníku upravili aplikaci pro Android.

Studenti, kteří pracovali na další verzi aplikace odmítli nárok na honorář a zdarma poskytli aplikaci k používání. Pracovali na ní zhruba tři měsíce.

Že aplikace funguje, dokazovali zkušenosti záchranářů pár dnů po jejím spuštění. Ozvalo se hned několik lidí, které našli zraněná zvířata a sdílela polohu. Když se zaměstnanci ze záchranných stanic dostavili na místo určení, našli tam zraněná zvířata.

Během loňského roku záchranáři ošetřili kolem 20 tisíc zvířat. Předpokládá se, že s aplikací toto číslo bude ještě vyšší.

Aplikace Zvíře v nouzi nabízí jednoduchý způsob, jak pomoci zraněnému zvířeti a zároveň neohrozit sám sebe při jeho záchraně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *