Apple má opět problém. Teprve desetiletý chlapec překonal zabezpečení iPhonu X

Apple je znám, že jeho zařízení mají vysoký stupeň zabezpečení. Jinak tomu není ani u iPhonu X, který podle slov společnosti používá nejsofistikovanější systém zabezpečení. O to větší rána to musela být, když povedlo teprve desetiletému chlapci proniknout přes bezpečnostní prvky. A nedalo mu to ani zabrat.

Chybí čtečka otisků prstů

Nový iPhone X nemá od minulých modelů zabudovanou čtečku otisků prstů. Namísto toho disponuje technologií Face ID. Přístroj se odemyká pomocí přední kamery. Unikátní funkce TrueDepth Camera System dokáže poznat přesné rysy obličeje a díky tomu se chytré zařízení odemkne. Podle odborníků z Apple je tato technologie nejen pohodlnější, ale i bezpečnější než čtečka otisků prstů. Určitě?

Praxe je bohužel jiná

Praxe však funguje jinak a už existují i případy, kdy zabezpečení není tak skvělé, jak se zdá. Šok zažili rodiče desetiletého Ammara Malika, kterému se podařilo odemknout iPhone X své matky a dokonce svého otce. Vše se událo opakovaně i poté, co byl obličej matky znovu naskenován. Rysy obličeje Ammara jsou zkrátka velmi podobné jeho rodičům a iPhone X nedokázal rozpoznat kdo je kdo. S jistotou víme, že tohle by se se čtečkou otisků prstů nestalo.

Podobně jsou na tom i dvojčata

Tento problém však není ojedinělý. Na světě se eviduje již několik desítek případů. Stejný problém totiž mají identická dvojčata, kteří si mohou odemykat své iPhone X mezi sebou, což by podle vyjádření společnosti Apple nemělo být možné.

Aktuálně je novinka nejdražším chytrým telefonem v nabídce společnosti a v její celé historii. Základní model nabídne 64 GB paměť a v tuzemských obchodech se nabízí za 29 990 Kč. Provedení s 256GB pamětí je za 34 490 Kč. Skutečně se vyplatí pořídit takto drahou hračku, když stabilně nefunguje hlavní prvek zabezpečení?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *