Apple Park jako líhně technologických novinek pro budoucí generace

Společnost Apple otevřela v dubnu letošního roku svůj nový areál Apple Park. Stěhování celé společnosti s celkovým počtem 12 000 zaměstnanců však potrvá až do konce letošního roku. Nejbližší událost, která novou budovu čeká je představení nového iPhonu.

Poslední vize Steva Jobse

Postavit Apple Park vyšlo zhruba na pět miliard dolarů a jedná se zhruba o 110 miliard Kč. Jedná se o jeden z posledních plánovaných projektů, které vyšly z hlavy Steva Jobse. Celý projekt je velmi futuristický, minimalistický a gigantický.

Areál má tvar kruhu, který zabírá 260 000 metrů čtverečních. Součástí objektu jsou i procházkové trasy, obří fitness a sedm kaváren. Ta největší z nich dokáže pojmout na 3000 návštěvníků. Parkovací místa jsou vyhrazena pro 14 000 aut. Pro zaměstnance jsou připravena kola pro snadnější přesun po areálu.

Nechybí ani Divadlo Steva Jobse, které disponuje podzemním sálem s kapacitou tisíc míst a střecha je vyrobena z uhlíkových vláken. V brzké době čeká tento prostor slavnostní show, kde se představí nový iPhone, třetí generace chytrých hodinek Apple Watch a televizní set-top box. Akce se uskuteční 12. září a bude se jednat o vůbec první akci, která zde proběhne.

Stavba areálu je jedním z posledních přání, které Jobs v roce 2011 vyslovil. Chtěl aby se jednalo o nejlepší kancelářskou budovu na světě, která bude zároveň inspirací pro všechny kreativní obory. Že se jedná o velký projekt, který nemá obdoby je už jasné ze zakřiveného skla na vnějších zdí budovy, které patří mezi ty největší na světě. Jobs zároveň doufal, že se jeho areál stane domovem inovací pro budoucí generace.

Jak moc se jeho přání vyplní, se dozvíme již 12. září při představení nových produktů a inovací z dílny Apple.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *