Apple si chystá pro své zákazníky nový Mac Mini

Poslední verze Mac Mini uvedla společnost Apple více jak před třemi roky. Miniaturní počítač se žádného velkého vylepšení nedočkal. Tři roky je poměrně dlouhá doba, aby se zařízení tohoto typu nedočkalo vylepšení. V kuloárech kolovalo, že se jej hodlá pohřbít. Jak se ukázalo, opak je pravdou. Apple má s Mac Mini plány.

Spekulace se nepotvrdily

Několik týdnu zpátky se objevovalo na zahraničních server několik zpráv o tom, že Apple s Macem Mini nemá žádné další plány. Že se jednalo o falešné zprávy se rozhodl potvrdit samotný šéf počítačového gigantu Tim Cook.

Prohlašení, které vydal samotný boss je plný informací o tom, jak je Mac Mini důležitou linií Applu a součástí budoucnosti společnosti. Informace, že s ním Apple počítá, ale jak? Fanoušci mohou jásat. Je potvrzena nová verze.

Kdy se dočkáme nové verze nebo jak hodlají Mac Mini oživit nevíme. Další informace nebyly vypuštěny ven. Není tedy jasné, kdy novinka přijde na pulty obchodů a jak se změní jeho vzhled nebo hardwarová výbava. Aktuálně nabízený Mac Mini pochází z roku 2014 a k dispozici je třech konfiguracích. Nejlevnější startuje na 15 500 Kč a nejdražší vyjde na 31 tisíc korun. Vyplatí se koupě?

Zlatá střední cesta

Nejvýhodnější je zlatá střední cesta. Mac Mini za 22 000 Kč nabídne proces Intel Core i5 o výkonu 2,6GHz, 8 GB operační paměti a grafický čip Intel Iris. K dispozici je 1TB pevný disk a podpora bezdrátových standardů wi-fi a bluetooth. Velikost počítače je skutečně úctyhodná. Vše se vejde do těla s tloušťkou 3,6 cm.

Jako každé zařízení od Applu i toto nabízí operační systém OS X, který se přibližuje platformě iOS díky modernějšímu a čistšímu designu.

Je tedy otázkou co nový model nabídne a za jak dlouho se ho dočkáme. Zatím si musíme vystačit s aktuální verzí nebo dalšími jablečnými produkty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *