Apple v roce 2013 přišel s počítačem ve tvaru odpadkového koše. Byl to propadák přiznala společnost

V roce 2013 učinila společnost Apple velmi odvážný krok. Na trh přišla s netradičním vzhledem počítače, který měl kulatý vzhled. Nyní se nechali zástupci společnosti Apple slyšet, že největší chybou počítače byl radikální design.

Na tiskovce přiznali svoji chybu

Inženýři a vývojáři z Applu se rozhodli představit několika novinářům své plány do budoucna. V centrále probíhala menší tisková konference, která měla nastínit několik plánovaných novinek. Kromě toho se také novináři dočkali přiznání, že se designerům příliš nepovedl model Mac Pro, který lákal na netradiční tvar.

Nevšední design měl kulatou skříň v lesklé černé barvě. Zatímco některým jedincům se vzhled líbil, většina jej považovalo za odpadkový koš. Představitelé Applu byly podobného názoru a kulatý vzhled je dle nich slepou uličkou a rozhodli se vydat novým směrem.

Jak novinka bude vypadat, zatím není jasné. Současné informace pouze potvrzují, že se na novince aktivně pracuje a tak je velmi pravděpodobné, že bychom se ji mohli dočkat ještě v letošním roce.

Nepovedený design, ale skvělý výkon

Přestože se design nepovedl, výkon se tehdejší novince v roce 2013 nemohl upřít. Pod designem se ukrýval 12 jádrový procesor Intel Xeon E5 s taktem 2,7 GHz, 64 GB operační paměti a dvě grafické karty AMD FirePro D700. Každá z nich disponovala 6 GB vlastní paměti typu GDDR5. Pro uložení dat byl k dispozici SSD disk s kapacitou 1TB. Pro vysoký výkon nebylo možné instalovat klasický pevný disk, ale pouze rychlejší flashové paměti.

Pořizovací cena tohoto designového a vysoce výkonného počítače byla 254 590 Kč. Cena se hravě vyrovnala pořizovací ceně nového auta.

Je vysoce pravděpodobné, že chystaná novinka bude mít stejně výkonné vnitřnosti a pořizovací cena bude také takto vysoká.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *