Asus v roce 2019? Na veletrhu v Las Vegas bylo na co koukat

Pokud vás zajímají novinky v oblasti spotřební elektroniky a IT, jistě znáte veletrh CES v Las Vegas. Ale pokud jste letošnímu ročníku nevěnovali pozornost, unikly vám nové přírůstky, které v zámoří představil jeden z TOP 3 výrobců notebooků a tvůrce nejprodávanějších základních desek. Společnost Asus představila nové modely do stávajících modelových řad ChromeBook, ZenBook a VivoBook a vůbec prvního zástupce z nové modelové řady určené pro kreativní profesionály – StudioBook S s extrémně výkonnou grafickou kartou.

Kladivo pro kreativce

Co se týče zmíněného notebooku StudioBook S, byl navržen s ohledem na potřeby náročných tvůrců obsahu. S procesorem Intel Core i7 a Xeon, grafickou kartou NVIDIA Quadro a 15” NanoEdge displejem s atypickým poměrem stran 16:10 a certifikací PANTONE (pokrývá 97 % barevného prostoru standardu DCI-P3 a odpovídá kinematografickým standardům) jde o horké zboží, kterému jistě neodolají nejen designéři a animátoři, ale také odborníci z řad architektů a dalších specifických odvětví.

Odolné Chromebooky pro školy

Asus na veletrhu zaujal i novou produktovou řadou ASUS Chromebook Education s velmi lehkým a odolným modelem Chromebook Tablet CT100 s operačním systémem Chrome OS. Český servis Asus Praha potvrdil, že oprava notebooku s odolností na úrovni vojenských standardů není na denním pořádku. Zařízení je opatřeno pryžovými nárazníky, které mu zajišťují slušnou odolnost proti nárazům. Díky voděodolné klávesnici zase nehrozí potíže ani v případě polití tekutinou.

Nejtenčí notebook na světě

Velmi lehký, ale také ultratenký. Přesněji nejtenčí na světě – právě takový je ZenBook S13 s rámečky širokými pouze 2,5 mm a šasi tlustým pouhých 12,9 mm. Nejde však o žádné „ořezávátko“ – 1,1 kg lehké šasi z jednoho kusu hlinku odpovídá armádním standardům a slušný výkon umocňuje přítomnost samostatné grafické karty NVIDIA MX150. Takže i tomuto krasavci se vyhnou jinak běžné opravy notebooků Asus způsobené neopatrným zacházením.

 

Zdroje/ foto: slashgear.com, asus.com, anandtech.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *