Co to je Bitcoin? Kybernetická měna, která možná nahradí reálné peníze

V poslední době se docela hodně mluví o jakési kybernetické měně. Ti znalejší určitě vědí, že jde o Bitcoin, tedy už relativně delší dobu používané platidlo, které je v současné době pod drobnohledem jak IT specialistů, tak i řady investorů, jelikož se s touto měnou dá obchodovat a nabízí i zajímavé možnosti investování.bitcoin

Jak bitcoin funguje

Bitcoin je kybernetická měna, kterou „vydávají“ počítače podle předem jasně daného algoritmu, respektive vždy v dobu, kdy se jim podaří nějakým způsobem dokončit úlohu.

Bitcoinů bude pouze omezené množství a v současnosti jich obíhá asi polovina z celkového počtu 21 milionů, které mají být dosaženy v roce 2033, respektive v roce 2033 má být vyraženo cca 99% všech mincí a postupně bude dobíhat poslední procento do roku 2140.

Nyní je bitcoinů zhruba 11 milionů. Logicky tak díky omezené nabídce představuje bitcoin možnost investice s potenciálem růstu nebo alespoň neztrácení hodnoty kvůli inflaci. Klasické měny totiž neustále podléhají inflačním tlakům a tím pádem ztrácejí na hodnotě a neustále se dotiskávají. To u bitcoinu nehrozí.

Vlastnosti bitcoinu

Bitcoin má velkou příležitost stát se skutečně globálním online platidlem. Nevydává ho totiž žádná centrální banka a ani není pod vlivem žádné vlády. Jeho hodnota nepodléhá inflaci a bude ho vyraženo konečné množství – to nemůže říct žádná jiná měna.

Placení pomocí bitcoinu

Bitcoin je internetové měna, takže se s ní dá platit všude tam, kde tuto platbu akceptují. Nepotřebujete k tomu nic jiného než váš počítač, mobil a připojení k internetu. Není žádné jediné místo, kde by se všechny bitcoiny sdružovaly.

Už nyní má uplatnění jako online platidlo na různých herních serverech nebo se s nimi dá platit například u WordPressu nebo u Reddit. Bitcoin se určitě ještě prosadí a zanedlouho o něm uslyšíme nejenom v magazínu o IT, ale i v hlavních vysílacích časech. Je to měna budoucnosti.

Kybernetická měna bitcoin je totiž platidlo, na které nikdo nemůže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *