DNSSEC – zabezpečení domény proti podvržení

Chcete si pořídit vlastní doménu jako kvalitní prezentaci vaší firmy, produktů, služeb, e-shopu či blogu? Mít vlastní doménu i pro emailovou adresu? To všechno můžete mít, ale je důležité myslet také na kvalitní zabezpečení. České domény disponují zabezpečením DNSSEC.

Když se řekne doména, tak jde o adresu internetových stránek, takže doménu využívá každý uživatel internetu, který hledá konkrétní webové stránky. Majitelé a provozovatelé vlastní domény mají kromě obsahu také další zodpovědnost, a sice kvalitní zabezpečení.

Zabezpečit doménu je důležité právě kvůli uživatelům, kteří s důvěrou na vaše stránky vstupují a ani jen netuší, jak můžou být ohrožení. Nejčastějším způsobem internetových útoků je podvržení falešné IP adresy a proti tomu úspěšně bojuje zabezpečení DNSSEC.

DNSSEC – zabezpečení domény proti podvržení

A co je DNSSEC? V první řadě se jedná o zkratku pro Domain Name System Security Extensions a v té druhé jde o rozšíření systému DNS s účelem zabezpečení domény. Tento systém zabezpečení dává právě uživatelům, jistotu, že při návštěvě vaší domény nedojde k podvržení informací, které DNS získá. To znamená, že informace z DNS jsou úplné, ze správného zdroje a jejich integrita nebyla při samotném přenosu narušena.

Tímto zabezpečením disponují především české domény, které vzbuzují vysokou důvěru také ve světě. Správcem české domény je sdružení CZ.NIC. Českou doménu však nelze zaregistrovat přímo přes sdružení CZ.NIC, ale přes registrátory, kterých seznam najdete na stránkách tohoto sdružení.

Při výběru vhodného registrátora dbejte na to, aby poskytoval právě zabezpečení DNSSEC. S jistotou toto zabezpečení poskytuje registrátor TELE3.

Společnost TELE3 poskytuje kromě registrace domény také další internetové a telekomunikační služby. Můžete tak využít profesionální webhosting, serverhosting a ostatní služby.

V případě služby serverhosting získáte kompletní služby jako například umístění serveru v klimatizovaném serverhouse a to o různých velikostech rackmount. K službám patří nonstop technická podpora, vzdálené restarty, KVM over IP, monitoring včetně doplňkových služeb.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *