Druhá generace televizní konzole Nvidia Shield je na trhu. Zaujme novinka výkonem či kompaktními rozměry?

První generaci televizní konzole Shield jste si mohli vyzkoušet během loňského roku. Aktuálně j dispozici druhý model, který nabízí hned několik výhod navíc, oproti předchozímu modelu. Pojďme se blíže podívat, čím novinka oplývá.

Nová generace, ale stejné kořeny

Nový Shield vychází z první generace a jedná se o jakousi evoluci této televizní konzole. Nicméně ani majitelé staršího modelu nemusí zoufat. Novinka oplývá funkcemi, které naleznete i u staršího modelu. Je to díky tomu, že výrobce přidává aktualizace, které přináší nové možnosti. Jaký je tedy rozdíl mezi generacemi?

Především ve zpracování. Hlavní změnou si prošel hardware, který nabízí vskutku dobrý výkon. Do kompaktních rozměrů se toho vešlo poměrně hodně. Již první model byl oproti klasickým televizním konzolím poměrně drobný. Nyní zabírá ještě o 40% méně místa. Je tedy stejně velká, jako samotný herní ovladač.

Výkon dostačuje účelu

Shield nenabízí maximální výkon. Uvnitř konzole naleznete čip Tegra X1, která nabízí výkon srovnatelný s počítači v roce 2000 a tak je jasné, že na současné televizní konzole nestačí. K dispozici máte také 3 GB operační paměti. Přestože očekáváte nízký výkon, Shield vás překvapí. Koncept této herní konzole je postaven na službě GeForce Now. Hlavní výkon bude k dispozici ze serverů Nvidie a tak není potřeba extra výkonné konzole doma. Na přenos obraz zase tak výkonnou konzoli nepotřebujete a jeden model vám vydrží i několik let. Nevýhodou služby je nutnost kvalitního internetového připojení. V lokalitách, kde je ho nedostatek a je pomalejší, bude velkým problémem pořádně si zahrát.

Kromě hraní je televizní konzole Nvidia Shield vhodná i jako multimediální centrum v domácnosti, které je možné využít jako úložiště či k přehrávání filmů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *