Google vydal nový plugin pro Google Chrome

Nedávno jste si mohli přečíst náš příspěvek, kde byly informace, které společnost Google uvedla ve zprávě o vyhledávání a spamu ve vyhledávači. Google nyní spouští rozšíření pro prohlížeč Google Chrome pro toto vyhledávání.

Společnost Google prozkoumává různé algoritmy pro detekci obsahových farem (Content Farms) ve vyhledávači, které nabízí mělký nebo obsah s nízkou kvalitou. Společnost nyní potřebuje získat také připomínky od uživatelů a z tohoto důvodu dnes spustila plugin pro prohlížeč Google Chrome, kde uživatelé mohou blokovat stránky, které naleznou při vyhledávání. Pokud tedy uživatelé označí nějakou stránku jako spam, nový plugin v prohlížeči odešle zprávu společnosti Google, která prozkoumá odeslané informace o stránce a přiřadí stránce potenciální pořadí pro výsledky ve vyhledávání.

Pokud používáte prohlížeč Google Chrome můžete si plugin nainstalovat zde.

Stránky můžete zablokovat ve vašem vyhledávání když vyhledáváte na internetu a tlačítko, kterým přidáte stránku do seznamu blokovaných stránek naleznete pod každým výsledkem vyhledávání. Pokud chcete, aby se blokované stránky znovu zobrazovali ve vašem vyhledávání nebo chcete editovat blokované stránky, stačí kliknout na ikonu v pravém horním rohu prohlížeče a zvolit požadovanou možnost.

Plugin je pouze zkušební verze,která by měla být brzy aktualizována. Tato nová funkce pro prohlížeč je k dispozici v angličtině, francouzštině, němčině, italštině, portugalštině, ruštině, španělštině a turečtině. Společnost Google uvedla na svém blogu, že spustila tento plugin pro získání více informací o výsledcích vyhledávání a zlepšila tak pro uživatele výsledky vyhledávání ve vyhledávači.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *