Hesla hráčů Minecraft unikly na internet

Herní server Lifeboat řeší poměrně velký skandál. Hackerům se podařilo proniknout na jejich herní server a získat sedm miliónů přístupových údajů ke hře Minecraft. Útok se odehrál již na začátku ledna, ale společnost informovala uživatele až na konci dubna. Během celé této doby, byly hráči vystaveni poměrně velkému riziku.

Napadeni byly miliony hráčů

Webová služba Lifeboat pomáhá ke snadnějšímu přístupu na herní servery Minecraft. Pohodlná obsluha a skvělé služby, využívají milióny hráčů po celém světe. Právě k jejich údajům se počítačoví piráti dostali. Správci serveru o napadení věděli ihned, ale uživatele na to neupozornili. O napadení a úniku informací informovali hráče až několik měsíc po celém incidentu.

Vše však byl jasný záměr společnosti. Alespoň to vedení tvrdí. „Vše se odehrálo na začátku ledna. Usoudili jsme, že pro hráče bude lepší, když jim v tichosti resetujeme hesla a donutíme je tak změnit. Díky tomuto kroku, tak měli hackeři omezený čas, o kterém nevěděli.“ komentovali celou událost správci služby Lifeboat.

Tento přístup však sklidil velkou vlnu kritiky. Většina uživatelů na internetu totiž používá stejné heslo na více služeb. I kdyby byl jejich účet na Lifeboat chráněn, u jiných služeb tomu tak být nemuselo. Pokud by piráti použili přihlašovací údaje na sociální síti nebo emailové schránce, mohli se rázem dostat i k dalším on-line službám.

Navzdory všemu však nikdo nebyl lednovým útokem poškozen. Nikdo se totiž nepřihlásil, že by přišel o data. To však neznamená, že by skutečně k ničemu nedošlo. Hackeři se totiž mohli zaměřit ne jiné webové služby, než bylo připojení na server Minecraft.

V případě, že i vy máte stejná hesla u různých webových služeb, změňte si je. Ochráníte tak sebe před zbytečnými problémy a starostmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *