Hodnota bitcoinu opět překročila hranici tisíc dolarů

Kybernetická měna bitcoin o sobě zase dala vědět. Během čtvrtečního dne se opět přehoupla nad hranici 1000 dolarů. Trvalo tak necelé čtyři týdny, kde od posledního poklesu tuto hranici opět překonala.

Kurz bitcoinu je neustále v pohybu

Mezi ostatními kybernetickými měnami je bitcoin poměrně stabilní. Ve srovnání s oficiálními měnami je však velmi vrtkavý a nejvýraznější jednodenní výkyvy v loňském roce běžně dosahovaly i deseti procent. Oproti předchozím rokům se však nejedná o žádný velký zvrat. Například v roce 2013 bylo celkem běžné, že jednodenní výkyv se pohyboval až o 40 procent.

Kryptoměna bitcoin se používá především jako prostředek k investici a zde pramení jeho popularita. Kurz často kolísá a nestabilita je běžnou součástí. Z toho důvodu je velmi časté, že evropské bankovní instituce varují spotřebitele před velkým rizikem. Jedná se totiž o neregulovatelné virtuální měny, které mohou být velmi nebezpečné, jelikož vklady nejsou nijak chráněny.

To však neodradilo většinu zájemců, kteří se rozhodli do této měny investovat. Jejich počet navíc neustále roste a s počtem investorů se zvedá i klesá cena bitcoinu.

Kde se vzal bitcoin

Kybernetická měna bitcoin vznikla v roce 2009 a od té doby má stále větší popularitu. Obzvláště v posledních letech získává čím dál více pozornosti nejen mezi uživateli, ale i samotnými státy. Hlavním rozdílem mezi bitcoinem a klasickou měnou je ten, že se nedá ovlivňovat žádnou vládou ani centrální bankou.

Bitcoin se získává pomocí těžení, kdy je naprogramovaný speciální software, který uvolňuje nové mince stabilním, ale klesajícím tempem. Postupem času dojde ke kompletnímu vytěžení. Předpokládá se, že konečný počet mincí (21 miliónů) dosáhne bitcoin v roce 2140.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *