HTC investovala 40 milionů dolarů do OnLive

Společnost HTC investovala 49 milionů amerických dolarů do firmy OnLive, která nabízí online hry na PC a MAC a také malou herní konzoli.

Společnost htc se snaží rozšířit svůj multimediální obsah pro Smart telefony. Mluvčí společnosti oznámil, že investice do firmy OnLive bude sloužit pro dodání více her pro Smart telefony. Podle zprávy HTC nakoupí 5,3 milionů OnLive akcií za 7,50 dolarů.

OnLive v současné době nabízí uživatelům video hry pro PC a Mac, které jsou dostupné přes internet. Firma OnLive nabízí také k prodeji malou herní konzoli, která se připojí k televizi, stejně jako jiné herní konzole a umožňuje uživatelům hrát herní tituly, které služba nabízí. OnLive služba poskytuje pronájem nebo prodej herních titulů nebo si uživatelé mohou zaplatit předplatné za $9.90 (cca 200Kč) za měsíc, pro neomezený přístup k herním titulům.

Firma OnLive minulý měsíc také oznámila, že plánuje spustit svoje služby v nadcházející HDTV od VIZIO, Blue-ray přehrávačích, Smart telefonech a v tablet zařízeních. OnLive také nabízí prohlížeč v App Store na Apple iPad, kde si mohou uživatelé prohlédnout jak služba funguje.

Firma HTC udělala dobrý krok, když se rozhodla investovat do OnLive pro poskytování herního obsahu na mobilních telefonech. Podle společnosti Gartner se trh s mobilními hrami významně zvyšuje a v několika příštích letech by měl tento trh generovat velké příjmy. Společnost odhaduje, že celkové příjmy z prodeje mobilních her dosáhnout 5,6 miliard amerických dolarů v roce 2010 a 11,4 miliard amerických dolarů v roce 2014.

Herní průmysl není jediná věc o, které bude tento týden HTC jednat. Společnost včera oznámila,že strategicky investovala do multimediálního digitálního poskytovatele Saffron v Londýně, který nabízí video na vyžádání a další multimediální mobilní služby.

[vsw id=“F0HQS5_Mtm8″ source=“youtube“ width=“600″ height=“350″ autoplay=“no“]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *