Inteligentní domácnost Fibaro: Ovládejte mobilem zásuvky, topení i světla

V současné době se do popředí prodírají inteligentní domácnosti, což jsou speciální systémy vytvořené tak, abyste mohli na dálku komunikovat s domácími spotřebiči, topením zásuvkami či osvětlením. Představte si, že chcete přijet z týdenní horské dovolené do vyhřátého domečku, nebo že chcete simulovat svou přítomnost v bytě. Vytáhnete mobilní telefon, nastavíte vytápění i osvětlení odkudkoliv, aniž byste byli v dané nemovitosti. Se zajímavým řešením přichází společnost Fibaro, která pracuje s protokolem Z-Wave.

Současná nabídka chytrých domácností by se dala rozdělit hned na dvě skupiny. První variantou jsou drahé systémy, ovšem šité přímo na míru spotřebitelům. Takové řešení se však doporučuje především při stavbě nového obydlí. Do už stojících bytů a domů se volí univerzální domácí internet věcí postavený na bezdrátové komunikaci.

Fibaro a jeho inteligentní domácnost

Velice populární je systém Fibaro Starter Kit, k němuž náleží bezdrátové moduly. Samotný název napovídá, že se jedná o základní sadu chytré domácnosti. Centrem je jednotka zvaná Home Center Lite, ke které se postupně připojují různé moduly a senzory. Hlavní krabička komunikuje s jednotlivými prvky právě přes protokol Z-Wave, jenž byl navržen přímo pro IoT.

Protokol je určen k přenosu menšího množství dat, neboť dokáže přenášet pouze jednoduché zprávy, což chytré domácnosti naprosto stačí.

Chytrou domácnost snadno rozšíříte

Obrovskou výhodou je, že inteligentní domácnost se nejenže snadno nainstaluje, ale také se dá bez problémů rozšířit, a tak nemusíte všechny moduly kupovat zároveň. Poté začnete ovládat domácnost přes webový prohlížeč či mobilní aplikaci. Záleží pouze na vás, jakou variantu zvolíte. Do systému se dá připojit takřka cokoliv, tedy od topení a chlazení, přes stínění a zabezpečení, až po osvětlení a multimédia.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *