Internet Explorer bude hrát druhé housle. Microsoft se ho zbavuje

Nový operační systém Windows 10 přinesl kromě nových možností i zbrusu nový webový prohlížeč zvaný Edge. Aktuálně se jedná o vlajkovou loď a stařičký Internet Explorer pomalu upadá v zapomnění.

Aktualizace již nepočítají s Internet Explorer

Velká aktualizace Creators Update, která byla vydána pro systém Windows 10 minulý týden tuto skutečnost potvrzuje. Velký update totiž obsahoval úpravy pouze pro Microsoft Edge. Internet Explorer žádné novinky nepřinesl. Je tedy patrné, že s ním Microsoft nepočítá a odsouvá ho na druhou kolej.

Vše bylo zřejmé v momentě, kdy byl Edge nastaven jako defaultní internetový prohlížeč pro Windows 10. Najít internet Explorer v novém operačním systému je poměrně oříšek. Odchodu do důchodu se kromě operačních systémů 7 a 8 dočkal i Internet Explorer. Oficiálně však nic potvrzeného není.

Balík Creators přinesl nové programy i funkce

Aktualizace Creators nepřinesla pouze vylepšení pro prohlížeč Edge. Novinky se týkají celého systému. Velmi zajímavou novinkou je například Malování 3D. Nově je k dispozici možnost vytvořit trojrozměrné objekty, měnit barvy, přidávat nálepky nebo proměnit 2D objekt v trojrozměrný objekt. Svá díla můžete sdílet s příteli.

Kromě umělců se mohou radovat i hráči. Svoji hru budou moci snáze streamovat prostřednictvím internetu a to přímo z desítek bez nutnosti instalace dodatečného softwaru.

Kromě sdílení své hry je jednodušší i založení turnaje. Stačí jen pár kliknutí a máte vytvořenou Arenu, která vám umožní zápolení ve více lidech. Dále je možné nastavit si pravidla nebo si vybrat přímo soupeře.

Kromě těchto důležitých a poměrně užitečných novinek nabízí aktualizace celou řadu nových funkcí a možností, které jsou více či méně viditelné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *