Jak být výše ve výsledcích vyhledávání? Napoví vám SEO analýza

Kdo chce existovat na internetu, musí být vidět, jinak to nemá smysl. Způsobů, jak se v online světě zviditelnit, je přitom spousta. Některé jsou ale lepší než ty jiné. Rozhodně je fajn, pokud se web nabízí potenciálním zákazníkům organicky ve výsledcích vyhledávání. Jenže jak toho dosáhnout?

Na prvních příčkách ve výsledcích vyhledávání chce být každý. Povede se to však jen těm vyvoleným. Co dělají jinak než ostatní?

Důležitá je komplexní péče o web

Pojem SEO zná asi každý, kdo má vlastní web. Málokdo už ale tuší, co všechno se pod tímto pojmem skrývá. Co by měl člověk provést v rámci optimalizace webu? Mnozí se zaměří jen na copywriting, do textu webu se snaží vměstnat co nejvíce klíčových slov. A ty často vyberou ne zrovna vhodně. Další se snaží budovat síť odkazů na různých jiných tematických webových stránkách. Ani jedna z těchto technik samozřejmě jednak není dobrá a jednak nestačí. Každý odborník vám potvrdí, že SEO je velmi komplexní obor.

Základem úspěchu je SEO analýza, v rámci níž se najdou vhodná klíčová slova a zjistí se, co konkrétně dělá daný web špatně. Nehodnotí se pouze obsah, ale i vhodně strukturované nadpisy, správné generování souboru robots.txt, mapa stránek, prolinkování, rychlost načítání atd. Vyhledávače totiž berou v úvahu obrovské množství kritérií a často je zpřísňují. Například Google v roce 2016 hlásil více než 1600 zdokonalení svých algoritmů.

Nic není hned

Optimalizace webu se nedá zvládnout za jedno odpoledne. Ani za dvě. Jde o dlouhodobou záležitost, spolupráci s odborníky je třeba navázat na několik měsíců. Pokud někdo slibuje výsledek třeba za měsíc, nejspíš v tom budou nějaké nekalé taktiky. Rychlý vzrůst znamená většinou také velmi rychlý pokles. Naproti tomu dlouho budované výsledky dlouhou dobu vydrží.

Kolik to všechno stojí? Tuto informaci by vám odborník měl sdělit hned na začátku po analýze vašeho webu. Těm, kteří mlží, se raději vyhýbejte. Zkuste třeba Antee.cz. Ti neskrývají, že analýza menšího až středně velkého webu vyjde na cca 10 000 korun. Po ní vám sdělí i detaily spolupráce. Mimochodem některé firmy nabízí rovnou vytvoření webu a SEO k tomu, Antee je zrovna ten příklad. Máte tedy všechno při jednom a nemusíte řešit dvě firmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *