Jak na správný výběr náplně do tiskárny?

 

Přestala vám tisknout tiskárna a vyjíždějí z ní jenom prázdné listy? Rozhodně to nemusí znamenat, že je rozbitá. Jenom došlo k tomu, že došla náplň. Jak a podle čeho vybrat tu pravou? Podívejte se s námi na hlavní věci, na které je třeba hledět. Uvidíte, že výběr rozhodně není a nemusí být nic složitého.

Cartridge, nebo toner?

To první, co je třeba si zjistit? Zda je vaše tiskárna laserová, nebo je inkoustová. V prvním případě budete vybírat takzvané tonery. Jedná se o speciální nádobu, ve které je jemný prášek, který zajišťuje tisk. Druhou možnost jsou cartridge. Tedy třeba inkoustové náplně do tiskáren HP. Jejich unikátem je to, že se jedná o nádobky se speciálním inkoustem, který je vstřikován na papír během tisku a ihned zasychá.

Originál, nebo ne?

Co si uvědomit jako druhou věc? To, zda budete chtít náplň, která je originální, nebo tu, která je alternativní. Ta první je vyráběna přímo výrobcem tiskárny, má jeho logo a je výrobci primárně doporučovány. Potom tu je ještě možnost druhá. Třeba tonery kompatibilní s Canon, nebo s většinou jiných tiskáren. Jde o řešení neoriginální, které už vyrábějí jiné firmy. Jaká jsou specifika?

  • Jistota kompatibility
  • Nižší cena
  • Srovnatelná kvalita tisku

Znáte správný typ?

Nezapomínejte také na to, že ne všechny tiskárny potřebují stejné náplně. Výrobci se sice snaží o to, aby řada stejných náplní šla do různých tiskáren, ale ne vždy je to samozřejmé. Proto je třeba zjistit si, jaký máte typ tiskárny. Je to její označení, které na ni většinou bývá přímo napsané. Podle toho vybírejte požadovanou náplň. Zjistíte tak, jaký typ se do ní hodí. Také je třeba připomenout, že jiné typové označení může mít náplň černá a jiné typové označení bude mít náplň, která je barevná. Vy pochopitelně vyměníte jenom tu, která došla. Na druhou můžete dále bez problémů tisknout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *