Jak uchránit majetek před nepříznivým počasím?

V okamžiku, kdy venku prší, fouká vítr, případně třeba poletuje větší množství prachu, snadno se stane, že váš majetek může být v ohrožení. Zejména tehdy, nemáte-li ho uschovaný v kůlně či garáži, nebo alespoň důkladně zakrytý a upevněný. Před nešvary počasí mohou výrazně pomoci zakrývací plachty.

Plachta z polyetylenu vydrží mnoho

Pomocí zakrývací plachty vyřešíte problém hravě a s minimálními náklady. Je ale samozřejmě nutné zvolit dostatečně kvalitní materiál. Ideálně má být nepromokavý a zároveň dostatečně pevný, aby nedošlo k jeho protržení. Vhodným materiálem je polyetylen. Plachty z něj vydrží i nápory větru, aniž by došlo k jejich poškození. Důležitá je v tomto ohledu tloušťka materiálu. Kvalitní zakrývací plachty by měly mít tloušťku minimálně 0,2 mm.

Na trhu můžete pořídit plachty a fólie v mnoha variantách. Extrémně laciným výrobkům se raději vyhněte, v konečném důsledku se jejich pořízení vůbec nemusí vyplatit, po jednom použití budou na vyhození.

Kde pořídit univerzální plachty na zakrytí?

S kvalitními produkty přichází společnost Plachty Petr Štěpáník. V oboru má dlouholeté zkušenosti, funguje již od roku 1995. Je schopna vám dodat zakrývací plachty z polyetylenu v mnoha velikostech. Firma je vyrábí se zdvojenými okraji tak, aby nebyla šance na jejich rozpárání, případně jiné poškození. Na okrajích jsou navíc kovová oka, díky nimž lze plachty upevnit i pomocí lan.

Se zakrývacími plachtami se dá ochránit například zahradní technika, jež se vám nevejde do garáže a kůlny. Stejně tak s nimi ale můžete zakrýt nasekané dřevo, které máte připravené na topení. V neposlední řadě se plachty výborně hodí k zakrytí nepoužívaného automobilu, zabráníte tak nanášení prachu a dalších nečistot.

Zmíněná firma kromě zakrývacích plachet vyrábí také stínící sítě na ploty. Díky nim snížíte průhlednost plotů, takže vám na zahradu nebudou koukat kolemjdoucí. Tyto sítě se hodí třeba i k tenisovým kurtům, kde pro změnu sníží větrnost kolem hřiště. Dále firma nabízí speciální autoplachty a vagonové plachty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *