Jak získat obrázek z Wordu, Excelu či Powerpointu

Jak získat obrázek z worduČasto se stává, že vám nějaký „zkušený“ uživatel počítače na požádání zašle obrázek. Vy ale s podivem zjistíte, že místo souboru s příponou .bmp, .jpg, .png atd. vám přijde soubor s názvem .doc.

Tedy textový soubor, kam je obrázek nahraný. Ti zdatnější pošlou dokonce excelovský soubor (.xls), do kterého nahrají obrázek a zašlou vám ho.

Obrázek je součástí textového souboru, takže je relativně složité ho získat pro další použití. Ještě složitější varianta je, když vám někdo pošle prezentaci a vy byste rádi využili ten obrázek, který je na pozadí prezentace, ale nevíte jak ho získat (autorská práva nechme stranou).

Jednoduché řešení jak získat obrázek z wordu

Nebojte se, máme pro vás řešení. A je vcelku jednoduché. Získat obrázek z Wordu či Excelu či dokonce Powerpointu jde opravdu snadno. Stačí si daný soubor otevřít a uložit jako webovou stránku.

Kliknete na políčko „Uložit jako“ a v typu souboru vyberete (pod místem, kam zadáváte název ukládaného souboru) vyberete z nabídky „Webová stránka“.

V tu chvíli se vám na místě, kde jste si tento „nový“ soubor uložili, vytvoří nejenom soubor, na který když kliknete tak se vám zobrazí, ale vytvořila se vám i složka začínající názvem vašeho souboru. No a vaše potřebné obrázky se uložily do této složky.

Uložily se dokonce ve dvou formátech. Jednom, velkém a jednom náhledu. Vy si pak pouze vyberete obrázek, který jste chtěli využít a je to. Snadné, rychlé a efektivní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *