Je lepší originální, nebo alternativní toner?

Otázka, kterou si mnoho lidí pokládá, pokud jim dojde barva v tiskárně. Pokud jste na tom stejně, podívejte se na několik konkrétních aspektů, které je třeba vzít v potaz, pokud ten pravý vybíráte. Díky našemu přehledu máte jistotu jednoduššího výběru.

Cena

Hlavně pokud tisknete hodně, je třeba hledět na to, aby byla cena tisku co nejnižší. Tu lze ovlivnit různými způsoby. Když bychom se měli podívat na ty doporučované, patří sem:

  • Levný papír
  • Správné nastavení tisku
  • Výhodný spotřební materiál

Jestliže u vás hraje při výběru roli právě cena, je celkem jasné, co zvolit. Stačí se podívat třeba na známý alternativní toner HP 650 a porovnat ho s originálním. Uvidíte, že alternativa je i o několik desítek procent výhodnější. Proto jasně vede.

Kvalita tisku

V té zcela určitě dominuje originální náplň. To proto, že výrobce dodržuje jasné standardy, které jsou spojeny i s použitím v jeho tiskárnách. A tak originální, černý toner Q2612A dokáže na kvalitním papíru doslova zázraky. Dodejme ale ještě jednu důležitou věc. A to takovou, že byste neměli zapomínat na to, že srovnatelnou kvalitu tisku mohou mít i alternativní tonery. Záleží hlavně na samotném výrobci, nebo na tom, co prodává konkrétní obchodník. Pokud to nebude nic pochybného, nebudete zklamáni.

Kompatibilita

I když by měly jít do vaší tiskárny obě dvě možnosti, stoprocentní jistotu budete mít u originálu. U alternativního může přece jenom docházet k tomu, že si s ním některé tiskárny nemusejí hned na první pokus poradit a budou hlásit chybná data.

Výběr

Zde je to rovnocenné. Když se podíváte do kamenných prodejen, ale když se podíváte také do internetových obchodů, najdete v obou segmentech to, co hledáte. Výběr je bohatý jak s ohledem na výběr jednotlivých typů pro konkrétní tiskárny, tak i s ohledem na jednotlivé barvy, které vám mohou v tiskárně chybět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *