Kde a jak získat kryptoměny? Tipy na osvědčené možnosti

Jsou stále oblíbenější. Co? Máme na mysli kryptoměny. Jejich popularita stoupá jak proto, že je jich na výběr stále větší množství, tak samozřejmě také proto, že jsou stále dostupnější pokud jde o jejich koupi. Kde se dají pořídit? Toto jsou naše tipy.

Coinbase

První možnost, kterou si zmíníme, je tato internetová burza. Je velmi často prvním místem, kam většina nováčků v této oblasti zamíří. Coinbase je místem, které využívá na několik desítek milionů uživatelů z celého světa. Jde o osvědčenou, bezpečnou a vyhledávanou klasiku. A to primárně i pro možnost nákupu tří hlavních kryptoměn, kterými jsou:

  • Bitcoin
  • Litecoin
  • Ethereum

Coinmate

Podobný název má i další náš zajímavý tip, kterým je také burza kryptoměm, která přináší jeden výrazný unikát. Coinmate je místem, kde je možné pořídit kryptoměnu nejenom v zahraničních měnách, ale je možné k platbě použít české koruny. Toto je pro začátečníky rozhodně velké ulehčení. I zde je samozřejmostí jistota bohatého výběru jednotlivých možností.

Těžba

Nezapomínejme také na osvědčenou klasiku, kterou je i standardní těžba. Zde musíme říci, že se ne u všech vyplatí – s ohledem na cenu hardware, nebo cenu elektřiny. Jsou však takové, u kterých je těžba stále zajímavá. Více poradí Michal Hardyn, který provozuje pod svým jménem web Hardyn.cz, na kterém je možné najít řadu užitečných informací právě o tom, jak a které kryptoměny nejlépe těžit.

I v offline světě

Zatím jsme se točili pouze v online možnostech. Podívejme se i mimo ně. Konkrétně na variantu, kdy jsou kryptoměny pořízeny skrz speciální automaty-bankomaty, které je možné najít na celé řadě veřejných míst. Stačí k tomu jenom dvě věci. Tou první je hotovost, která se vloží do daného automatu. Dále stačí už jenom doporučovaná peněženka v mobilním telefonu, ve které daný počet mincí v konkrétní měně po transakci ihned přibyde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *