Kdy se vyplatí využívat software na míru ve své firmě?

Váháte nad tím, zda si nechat pro svou firmu navrhnout software na míru, či zvolit krabicové řešení? Pak je tento článek určený přesně vám. Přinášíme vám jejich porovnání a řekneme, jaké výhody a nevýhody nabízí jednotlivé varianty.

Aspekty hovořící pro software na míru

Software na míru je mezi firmami velice oblíbený nástroj, jelikož má mnoho výhod. Hlavní výhoda softwaru na míru oproti krabicovému řešení spočívá především v tom, že se dokáže lépe přizpůsobit potřebám firmy. Navíc se jedná o IT řešení, u kterého nejste limitováni žádnými šablonami, ale můžete si nechat vytvořit přesně to, co od softwaru potřebujete.

Vývoj softwaru na zakázku se vyplatí také v případě, že je vaším cílem růst firmy. Na rozdíl od krabicového řešení se totiž jedná o řešení, které je otevřené dalšímu rozšiřování. Investicí do softwaru na míru firma získává také konkurenční výhodu. Je třeba však zmínit také to, že vývoj software na míru je závislá především na vaší investici, kterou jste ochotni do vývoje softwaru vložit.

Kdy postačí krabicové řešení?

Krabicové řešení vám postačí zejména v případě, že nepotřebujete speciální funkce a vystačíte si s přednastavenými šablonami. Také vám postačí v případě, že teprve rozjíždíte firmu a nechystáte se výrazně růst. Krabicové řešení vám totiž do začátku poskytne všechny základní funkce, které budete potřebovat. Investice do krabicového řešení je pro firmu výrazně nižší, ale je třeba myslet na to, že může firmu v lecčems limitovat.

Tvorba softwaru na míru od Memos Software

Pokud jste se rozhodli pro vývoj softwaru na míru, pak vás čeká ještě výběr společnosti, která se o vývoj softwaru na míru postará. Chcete-li kvalitní produkt za příznivou cenu, pak se neváhejte obrátit na společnost Memos Software, která má s vývojem IT řešení na míru bohaté zkušenosti. Ve svém týmu má odborníky s různým zaměřením, takže zvládnout vytvořit software přesně dle vašich představ a požadavků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *