Kupujete počítač? Kdy koupit nový a kdy repasovaný?

By: Hong Chang Bum

Rozhodli jste se pořídit si počítač, ale nevíte, zda je výhodnější koupit si nový nebo ušetřit pár korun a přinést si domů repasovaný notebook? Jednoduchá otázka vám pomůže se rozhodnout.

Otázka: Jak budu využívat počítač?

V první řadě si musíte uvědomit, na jakou práci počítač či notebook potřebujete. Pokud chceme lepší procesor, skvělou grafiku na hraní her, raději vyberte nový model a trošku si připlaťte. Na druhou stranu, chcete-li provádět pouze jednoduché a nenáročné akce, pracovat s jednoduchými programy, které nevyžadují přílišnou grafiku či výkonnost procesoru, můžete si koupit repasovaný počítač.

Repasovaný model

Levné zboží je jednoduché sehnat. Aby bylo ale kvalitní a vy jste měli nějakou jistotu, je lepší nakupovat u ověřených prodejců. Levnapc.cz nabízí kvalitní repasované levné počítače, které zde můžete pořídit za dobrou cenu – zhruba za polovinu nového. Všechno nabízené zboží jsou osvědčené profesionálnější business třídy, které se vyráběly v několika velkých sériích. Na tyto kusy dostanete navíc také roční záruku.

Pokud se podíváte dovnitř, najdete zde procesory C2D. Objevují se však také procesory i3, i5 a výjimečně můžete narazit i na i7. Počítače mají stáří kolem 3 let. Perfektně se hodí na běžné užívání a jednoduchou práci. Pokud nevyužíváte složité aplikace, programy nebo hry, které nejsou příliš náročné, bude vám stačit repasovaný model, který vám skvěle poslouží, a navíc ho seženete za opravdu skvělou cenu.

Zcela nový počítač

Na nové zboží se vztahuje záruka dva roky. Pokud potřebujete model s opravdu výkonným procesorem, rozhodnete se obvykle raději pro nový počítač.

Vývoj se hýbe neustále kupředu, a pokud vykonáváte povolání, kde potřebujete opravdu výkonný počítač, nebo jste vášnivý hráč her, tak zřejmě budete potřebovat model s vysokou grafikou a dobrým procesorem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *