Lenovo oznámilo datum prodeje nového tabletu LePad

Společnost Lenovo,která vyrábí počítače a notebooky oznámila prodej nového LePad zařízení, které bude v prodeji celosvětově v červnu 2011.

Tablet LePad společnost Lenovo představila letos na veletrhu spotřební elektroniky CES 2011 a o, kterém jsme vás také informovali v našem příspěvku. Cena zařízení by měla být poměrně nízká,přibližně na stejně cenové úrovni jako se nabízejí tablet zařízení mezi $399 až $499 (cca 8tis. – 10 tis.Kč).

Společnost prozatím nesdělila bližší informace o specifikaci zařízení, ale když bylo zařízení představeno na začátku tohoto roku na CES 2011,tak bylo uvedeno, že zařízení pracuje OS Android 2.2, obsahuje 1,3 GHz procesor SnapDragon a sportovní 10,1 palcový displej s rozlišením 1280×800 pixelů. Lenovo také prozatím neuvedlo zda bude mít zařízení k dispozici aktualizaci pro OS Android 3.0 HoneyComb, ale mnoho nepotvrzených zpráv říká, že ano.

Zákaznici si budou moci také zakoupit volitelné IdeaPad U1 jako základnu a spojit zařízení s LePad, zákazníci tak získají plnohodnotný notebook.Cena obou zařízení by měla být přibližně $1,300 (cca 26 000Kč).

Lenovo většinou vyrábí notebooky určené pro obchod a podnikání, ale nedávné oznámení společnosti naznačuje,že společnost plánuje rozšíření svého zaměřený a to na chytré telefony, tablet zařízení a chytré televizory.

„Lenovo uznává obrovský potenciál růstu mobilního internetu stejně jako nové kategorie, jako jsou Cloud Computing a chytré televizory“ řekl minulý měsíc generální ředitel Lenovo Yang Yuanqing a dále dodal, že již provedli investice v těchto kategoriích, aby plně využili těchto příležitostí k řízení růstu podnikání společnosti Lenovo.

Společnost Lenovo dosud nesdělila v jakých zemích bude nový LePad nabízet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *