Levné telefony budou mít nyní čtyři jádra

Byla doba, kdy se čtyř-jádrové procesory nacházely jen v těch nejdražších chytrých telefonech. Jenže technologie pokročili a nyní se můžete setkat s přístrojem, který má čtyři jádra a cenovku kolem 2000 korun. Jedním z takových modelů je nový chytrý telefon Asus ZenFone Go.

Technologie zlevňují a jsou dostupnější

Chytrý telefon ZenFone Go je jedním z vlajkových lodí Asus. Tato novinka se pyšní především skvělou cenou. Další důležitým parametrem je však i čtyř-jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 200, který běží na frekvenci 1,2 Ghz. Všem je asi předem jasné, že se výkon nemůže rovnat všem těm nabušený telefonům. Na druhou stranu, co hraje plus, je cena pod hranicí 2700 Kč.

Chytrý telefon tak zvládne zpracovat více operací najednou a to vše bez problémů. K tomu pomáhá i 1 GB operační paměti. Součástí telefonu je 8 GB paměť, kterou je možné rozšířit přes paměťovou kartu typu microSD.

Bonus pro zákazníky Asus, je i 5 GB úložiště na cloudu. Můžete tak se svým souborům přistupovat i z dalších zařízení a to nejen z Asus.

Novinka má k dispozici i dva fotoaparáty s rozlišením pět megapixelů a 0,3 Mpx. Nejedná se o super fotoaparáty, ale bohatě stačí na uchování vzpomínek.

Pohlídejte si frekvenci procesoru

Přestože se spousty nových chytrých telefonů chlubí vysokým počtem jader, ne vždy jsou čtyři jádra stejná, jako jiná jádra. Pohlídejte si frekvenci jader, které mohou být nižší než u jiného procesoru. Například model Lenovo A2010 LTE má ve svých útrobách také čtyři jádra. Frekvence je však nižší a to pouze 1000 Mhz. Výkon chytrého telefonu tak bude o něco nižší, než u Asus ZenFone, který je o krapet výkonnější.

Přesto však většina chytrých telefonů zlevňuje a i novinky jsou často za menší cenu, než byly prezentovány. Může za to vývoj nových technologií a náklady na jejich výrobu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *