Manipulační technika usnadní práci a zvýší bezpečnost na pracovišti

Manipulační technika je nápomocná při přesunu nadměrných a příliš těžkých předmětů bez fyzické námahy. K tomu slouží skladové manipulační stroje, které se využívají při zásobování a rozvozu různorodého zboží. Pestrost výběru však trochu komplikuje rozhodování. Kdy je lepší pořídit si vysokozdvižný vozík a kdy naopak paletový?

Je lepší paletový, nebo vysokozdvižný vozík?

Pro pohodlnou a bezpečnou práci bez námahy potřebujete především vědět, k čemu manipulační techniku budete využívat nejčastěji. Také potřebujete znát nosnost a další parametry pracoviště, které rozhodnou o výběru. Pro běžný provoz v menších obchodech či skladech bohatě postačí paletový vozík, který je ovládán ručně či elektricky. Lze ho však využít jen pro nižší zdvih. Vysokozdvižná technika je naopak určena pro těžké a nadměrné náklady. Je vždy ovládána řidičem, který sedí na vrchu. Vysokozdvižný vozík je poháněn elektrickým či spalovacím motorem. Jeho provoz je tedy nákladnější než v případě paletového, ale zastane víc práce a dosáhne výš.

Vybírejte zdvihací techniku s rozmyslem

Ke správnému výběru je důležité znát dokonce i povrch podlah, po kterých bude manipulační technika náklad převážet. Na tvrdém a hladkém povrchu pracoviště jsou lepší nylonová kola vozíků. Na nerovném terénu jsou užitečnější gumová kola, která jsou navíc i odolnější. Lze je využít i ve venkovním prostoru. Tandemová zdvojená kola zlepšují nosnost rovnoměrným rozložením nákladu a tím je zdvihová technika stabilnější. Dalším faktorem je již zmíněná nosnost a také délka vidlic. Na běžné palety postačí vidlice s délkou 1150 mm. Pro stísněné prostory je lepší délka 810 mm. Kvalitní paletový vozík bazar může nabídnout v několika provedeních a mnohdy za výrazně nižší cenu.

Manipulační technika z bazaru je levná a funkční

Nákup zdvihací techniky v bazaru je levným řešením, pokud potřebujete funkční techniku a nemůžete si zatím dovolit investovat peníze do nové. Před výběrem a zaplacením si nechejte vybraný vozík raději zkontrolovat a předvést jeho schopnosti v provozu. Návštěva bazaru s manipulační technikou se vám vyplatí také v případě, že potřebujete jen náhradní část jinak funkčního vozíku, který již vlastníte. Další užitečné rady najdete na stránkách semathb.cz, které se zabývají nejen samotným prodejem manipulační techniky, ale i jejím pronájmem a servisem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *