Na co si dát pozor při výběru tonerů?

Inkoustové tiskárny už dávno nejsou jenom součástí firem. Vzhledem k tomu, že jejich pořizovací ceny jsou celkem příznivé, je stále více lidí, kteří si jen pořídí domů. I u nich je samozřejmě nutné dbát na nutnost výměny náplně, pokud dojde. A na co si dát pozor pokud toner vybíráte?

Základem je kvalita

Určitě je dobré myslet na to, aby se jednalo o náplň skutečně kvalitní. Tedy takovou, aby nabídla dokonalou kvalitu tisku. Ideální možností je v tomto směru jít cestou originálních náplní. Příkladem jsou třeba kvalitní tonery HP. U nich máte v podstatě stoprocentní jistotu, že toner bude fungovat tak, jak od něho očekáváte. To proto, že ho vyrábí svým jménem právě firma, která vyrobila i vaši tiskárnu. Právě originály jsou výrobci tiskáren obecně doporučovány.

Zajímejte se o zdravotní nezávadnost

Co vlastně obsahuje taková náplň do tiskárny? Je to velmi jemný prášek, který je následně obtisknut na papír. A zde můAže vzniknout riziko toho, že nebude až tak zdravotně nezávadný, jak se od něho očekává. Jako příklad nám poslouží levné tonery Xerox. Pokud jsou originální, nebo jde o variantu alternativní od celkem známého producenta, není nutné mít obavy. Když ale budete náplně kupovat od pochybných výrobců i prodejců, třeba z Číny, jenom málokdy budete mít jistotu, co bude uvnitř.

Pozor na kompatibilitu

Zde je cesta k tomu správnému toneru celkem jasná. Většina prodejců dnes na svých eshopech umožní vybrat správný typ celkem jednoduše. Stačí znát typ vaší tiskárny. Kde ho najít?

  • Na spodní části na štítku
  • Na faktuře nebo v objednávce
  • V horní části ve formě označení

Jakmile znáte typ tiskárny, už máte jistotu, že náplň koupíte správně. Tedy že bude s vaší tiskárnou kompatibilní. To znamená jak to, že bude do místa pro náplně bez problémů pasovat, ale znamená to také to, že ji tiskárna přijme, a umožní jejím prostřednictvím bezproblémový tisk.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *