Nokia je zpět. Nový mobil se vyprodal během pár okamžiků

V jednu chvíli to vypadalo, že společnost Nokia skutečně zanevřela nad trhem s mobilními telefony. Nakonec však přišla zpráva, že plánuje comeback. Ten podle posledních práv vyšel na jedničku. Nejnovější přírůstek chytrého telefonu Nokia se vyprodal za pouhou minutu. To se ještě žádnému přístroji tohoto finského podniku nepodařilo.

Stačilo pár sekund a bylo vyprodáno

Nokia 6 se dostala na trh na začátku roku. Je k dispozici pouze na čínském trhu, kde je o Nokii velký zájem. Na internetovém obchodě výrobce, se všechny dostupné modely vyprodaly za pouhých 60 sekund.

Otázkou je, kolik přístrojů bylo k dispozici. Je však jasné, že dodávky pro nejlidnatější zemi světa nebyly podceněny. Některé čísla udávají zhruba statisíce prodaných chytrých telefonů.

Co nabízí chytrý telefon Nokia 6

Telefon disponuje 5,5 palcovým displejem s rozlišením Full HD a procesorem Snapdragon 430. Telefon neoplývá nejlepším výkonem, ale svými službami rozhodně neurazí. K dispozici je díky procesoru stabilní a svižný operační systém.

Dále Nokia 6 disponuje 4 GB operační paměti a 64 GB úložným prostorem, který je možné rozšířit, díky prostoru pro paměťové karty microSD. Základní výbava navíc oplývá čtečkou otisků prstů, která se nachází na domovském tlačítku.

Úspěch chytrého telefonu od finského výrobce spočívá v opačné strategii, než většiny výrobců. Konkurence se snaží zaujmout zákazníky prémiovými modely, zatímco Nokia nabízí cenově dostupnější modely.

Na kolik novinka vyjde

Novinka má opravdu atraktivní cenu. Pro čínský trh byla cena stanovena na 1700 juanů, což je u nás necelých 6300 Kč. Cena za nabízený výkon je velmi solidní. Vyprodaná šestka však už nebude k dostání na trhu. Nokia plánuje celou řadu nových modelů, které budou k dostání i u nás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *