Nová generace her s virtuální realitou je tady

Nové tituly klasických her vždycky vzbudí velkou pozornost hráčské komunity a herní svět se nějaký čas točí jenom kolem nich. Jenže v příštím roce se můžeme těšit na převratné novinky, které mohou zatočit s hráčským světem. Herní vývojáři totiž svojí energii čím dál více investují do her s rozšířenou realitou. V roce 2016 se tak můžeme těšit na speciální helmu a brýle, které přenesou hráče do jejich oblíbených titulů.

Virtuální realita v praxi

Podle odborníků na herní průmysl zažijí headsety na virtuální realitu velký boom. Oproti předchozím letům, by měl jejich prodej vyrůst až o 500 procent. Tedy na úžasných 1,2 milionů korun. Je to především díky vývoji virtuální reality, který v poslední době hodně pokročil.

641d9e34-8f2b-441c-96a6-a778517bdcf6

Oblast virtuální a rozšířené reality dokáže pomáhat nejen v herním světě, ale i v jiných oblastech. Například ve zdravotnictví pomáhá s překonáváním fóbií nebo vzdělávat zdravotnických personál. Své plus přináší i v oblasti obchodu, kdy headset zprostředkovává virtuální schůzky. Zkrátka virtuální a rozšířená realita si nacházím čím dál častěji cestu do každodenního života.

Další novinku přinesla i společnost Asus, která oznámila, že připravuje svůj vlastní model pro rozšířenou realitu. Americký Microsoft již nějaký čas pracuje na svém vlastním návrhu a brýle s názvem HoloLens tak mají pěkný náskok.

Jaký je rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou

Někdo se domnívá, že virtuální a rozšířená realita je jedno a to samé. Skutečnost je však jiná. Brýle pro virtuální realitu vtahují uživatele do umělého světa a celkově ho odříznou od toho skutečného. Rozšířená realita naopak funguje jen jakýsi pomocník. Systém totiž funguje také na principu brýlí, ale které nezakrývají celé okolí. Vypadají jako normální brýle a lze pozorovat prostředí kolem sebe. Speciální displej a kamery dokreslují virtuální realitu do skutečného prostoru. Nabízí tedy alternativu mezi virtuálním světem a tím opravdovým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *