Novinky v jazykovém vzdělávání od Pelicana

Rádi bychom Vás za celý tým PELICAN přivítali v novém roce 2019! Pevně věříme, že jste si přes sváteční období bohatě odpočinuli – a máte teď energii zahájit nový rok minimálně jednou novou výzvou. Začít cvičit nebo třeba začít letos konečně navštěvovat firemní kurzy angličtiny?

To necháme čistě na vás. Taky naše jazykovka dopřála přes Vánoce svým studentům řádný oddech, aby tak načerpali energii k dalšímu studiu. A co dělal přes svátky PELICAN? Cpal se cukrovím, díval se na pohádky – ale taky nezahálel a plánoval!

A připravil si pro své studenty spoustu novinek, o které se s Vámi teď podělí. Co nás s pomaturitními studenty čeká na samotném začátku nového roku 2019? Bude to jízda!

1. Filmové večery pokračují – aneb leden ve znamení cesty do budoucnosti!

Kdy jindy se povozit na vesmírných raketách, obléct na sebe neviditelné pláště a podívat se do vzdálených dob, když ne právě v lednu, měsíci, ve kterém se sice ještě všichni na pár okamžiků ohlížíme zpět za předcházejícím rokem a znovu a znovu rekapitulujeme, ale mnohem raději se díváme dopředu a sníme o tom, co nás v následujícím roce čeká?

Sci-fi filmy se staly tématem pro již tradiční filmový večer pro naše studenty navštěvující pomaturitní studium angličtiny a němčiny. Promítání naše pelikáního „zimňáku“, jak mu s oblibou říkáme, jelikož se při něm všichni tváříme jako před plátnem za letních večerů, ač za okny zuří sněhová vichřice, probíhá pravidelně vždy první pondělí v měsíci.

V rámci udržování našich jazykových „skills“ samozřejmě promítání probíhá v angličtině – a my jsme neskonale vděční za to, že se naše filmové večery setkávají u studentů s tak velkým úspěchem (pro studenty mající kurzy němčiny samozřejmě promítáme v němčině v protější učebně!).

Snad je to pohodovou atmosférou, snad je to tím, že má naše plátno na zdi a film zkrátka skutečné kouzlo, snad je to tím, že se můžeme společně potkávat a poznávat se i mimo výuku. Snad je to pravidelnou dávkou popcornu a piva? Ať tak či tak, my už se neskutečně těšíme – a už teď plánujeme film na tematický večer únorový. Co si asi z našeho výběru studenti zvolí příště?

2. Cože? PELICAN má vlastní knihovnu? Ano!

Se začátkem nového roku jsme si pro studenty (a tohle se netýká jen pomaturitního studia, ale všech studentů – ať už navštěvují pomaturitní kurz, klasický kurz nebo třeba firemní vzdělávání) připravili taky malé (čtivé) překvapení.

Rozhodli jsme se pro ně totiž zpřístupnit naši sbírku učebnic a cizojazyčných knih. K dispozici tak mají učebnice angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, ruštiny, ale taky třeba češtiny pro cizince.

Naši zbrusu novou knihovnu najdou všichni „knihychtivý“ zájemci přímo v kanceláři naší školy. A jak to tak bývá, každá knihovna musí mít nějaká pravidla. Kromě toho, že si studenti mohou knihy půjčovat dle libosti, rádi bychom:

  • Aby studenti každou svou výpůjčku přišli nahlásit a nebrali si knihy z regálu domů bez toho, aniž bychom o tom věděli.
  • Aby se ke knihám chovali hezky. Nepsali do nich své poznámky, netrhali z nich stránky, nepodkládali si s nimi nohy stoly. Knihy jsou živí tvorové, vážení. Za vlídné zacházení Vám budou vděčné – a my v kanceláři koneckonců taky!
  • Knihy si studenti mohou půjčovat na tak dlouho, jak jen chtějí (velká změna proti měsíční výpůjční lhůtě ve většině knihoven, že ano?). I tak bychom ale byli neradi, kdyby nám studenti zapomínali knihy vracet. Pokud by byly nějaké volně k rozebrání, určitě budou naši studenti první, kteří se to dozví!

Doufáme, že naše pilné úsilí na přípravě knihovny oceníte – a že Vám bude k užitku! A kdybyste snad měli nějaký nápad na její vylepšení – případně by se Vám doma povalovala cizojazyčná kniha/učebnice, kterou už nevyužijete?

Moc rádi ji do naší knihovny zařadíme. A kdoví, třeba jednou nějakému studentovi navštěvujícímu pomaturitní studium němčiny či angličtiny zachrání úspěch u státní jazykové zkoušky na konci roku!

A co naše studenty z kraje roku ještě čeká? Tak třeba pololetní prázdniny, a to hned v pátek 1. února. Ano, pololetí už je tady – a tedy taky šance pro Tebe. Chceš se k nám připojit a užívat si nejen jazykové vzdělávání, ale třeba taky pondělní filmové večery a naši knihovnu? Připoj se k nám a stať se jedním z pelikánů. Jedeme v tom společně!

Tvůj stále ještě novoročně naladěný PELICAN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *