Nový konkurent Applu? Microsoft se chystá vyrukovat s notebookem, který vydrží 14,5 hodin

Společnost Microsoft v úterý večer uspořádala tiskovou konferenci, kde představila svůj nový notebook. Čerstvá novinka zaujme kromě kompaktních rozměrů a slušného výkonu i dlouhou výdrží baterie. Ta by měla udržet notebook v provozu až 14,5 hodin. Jedná se tak o přímého konkurenta pro MacBook Air od společnosti Apple.

Novinka střídá novinku

Na tiskové konferenci byla řeč především o novém operačním systému Windows 10 S. Nicméně přišla řada i na notebook Surface Laptot, který má patřit k tomu nejlepšímu, co bude k dostání na trhu.

Designéři z Microsoft si dali velmi záležet na design. Konstrukce je tak zhotovena z hliníku a klávesnice je potažena textilií, což je velmi příjemné na dotek.

Co od novinky očekávat?

Surface Laptot disponuje 13,5 palcovým displejem, který nabídne 2256 x 1504 obrazových bodů. Pod kapotou se nachází Intel Core i5 nebo i7. Pro soubory je připraven SSD disk, který může disponovat až 512 GB a operační paměť s maximálním výkonem 16 GB.

Poměrně slušný výkon se nachází v kompaktním těle sotva vážicí 1,25 kg. Přesné rozměry zařízení jsou 308,1 x 223,27 x 14,48 mm.

Vyhrál Surface Laptop nad konkurencí?

Podle zástupců ze společnosti Microsoft má být jejich nový notebook lepší, než Apple MacBook Air. Konkurenční výrobek disponuje menším displejem s nižším rozlišením a většími rozměry i hmotností. Novinka tedy jasně vede oproti zavedenému stroji. Kromě rozměrů vede Microsoft i ve výdrži baterie. Novinka oproti konkurenci nabízí až 14,5 hodin nepřerušené zábavy, Apple pouze 12 hodin. Samozřejmostí je, že Surface Laptop beží pod Windows 10.

Cena nového modelu je stanovena na 999 dolarů, což je v přepočtu zhruba 25 000 Kč. Na trhu bude nový Surface Laptot k dispozici 15. června. Informace o prodeji jsou zatím k dispozici pouze pro americký trh. Kdy se dostane novinka k nám je zatím záhadou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *