Obchod budoucnosti bude otevřený nonstop a bez prodavačů

Minulý týden se otevřela v Praze první prodejna budoucnosti. O futuristicky vyhlížející koncept se postarala Alza, která chce nabídnou zákazníkům větší komfort při nákupu – rychlý nákup bez front. Co vše nabízí obchod budoucnosti?

Poradíte si bez personálu

Obchod nebude plný prodavačů, ale pouze připravené zboží. Během celého procesu si vystačíte sami. Veškeré zboží by mělo být k dispozici na skladě a k odběru bude připraveno pomocí speciálních výdejních boxů.

Jak jsme již řekli výše, prodejna bude bez prodavačů, ale přesto si popovídáte. A to konkrétně s videooperátory, kteří vám pomohou s výběrem zboží a samotným nákupem. Během nákupu budete mít možnost popovídat si více jak se 100 odborníky na jednom místě.

Podobné koncepty vznikají po celém světě

Alza není první společností, která zavádí podobný systém. Různé velké společnosti od Amazonu až po Samsung zavádí podobně laděné provozovny, které jsou co nejvíce automatizované. Vše pak funguje na jednoduchém principu.

V malé vstupní místnosti si vyberete potřebné zboží a následně si ho objednáte. Vyberete si způsob doručení. Pokud vše proběhne v pořádku a zboží si zaplatíte, automaticky se vám otevřeou dveře do další místnosti. Součástí prodejny je světelná navigace, která vás zavede k výdejnímu místu.

Výdejní boxy jsou rozmístěny po celé prodejně a mají různé velikosti. Odnést si kromě malé elektroniky můžete i televizi s úhlopříčkou 150 cm. A proč se to vlastně děje?

Produktivita je na prvním místě

V dnešním hektickém světě je nejdůležitější co nejvíce ušetřit čas. A s tím by měli právě pomoci automatizované prodejny, které vznikají po celém světě a nyní je i jedna v Praze. Výhodou je také možnost otevírací doby 24 hodin denně a 365 dní v roce. Uvidíme zda se tento koncept dočká v přívětivým přijetím, jako je tomu jinde ve světě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *