Plastové palety jsou nejpraktičtějším řešením do skladu

Pokud ve skladu používáte dřevěné palety, možná víte, jak složitá je manipulace s nimi. Jsou velké, těžké, bez vysokozdvižného vozíku se prostě neobejdete. Nebylo by lepší nakoupit raději lehké a spolehlivě odolné plastové vybavení?

Na úvod je třeba říct, že plastové palety jsou dražší než ty dřevěné. Na rozdíl od nich vám ale vydrží opravdu dlouho.

Jaké výhody mají plastové palety?

Pevné plastové palety se nezlomí, nikdo nebude mít tendenci je využít na otop. Netřepí se, takže nehrozí, že by se tříska zapíchla do zboží. Mají stálou hmotnost, nenasáknou vodu, když náhodou zmoknou. A i pokud byste je přece jen nechali venku, déšť či sníh jim neuškodí. Voda se ostatně používá k jejich omývání, takže je budete mít stále čisté.

Nejsou tak trochu proti moderní ekologii?

Dnes je trendy chovat se ekologicky, myslet na přírodu, snažit se být ohleduplný k naší planetě. Tohle všechno ovšem s plastovými paletami můžete dělat také. Plast není až tak škodlivý, pokud ho recyklujeme, a přesně to dělá společnost Schoeller Allibert, známý evropský výrobce plastových přepravek, palet a dalšího vybavení.

Plastové palety od Schoeller Allibert jsou vyrobené z recyklovaného plastu, a i vy byste je po dosloužení měli odevzdat k další recyklaci.

Plastové palety se hodí skoro všude

Plastové palety jsou u Schoeller Allibert k dostání v mnohých velikostech včetně standardních euro rozměrů 1200×800. Vyrábí se ve třech variantách, a to light, medium a heavy. Nejprodávanější jsou modely RackPal a H1. O kompatibilitu s kontejnery a boxy se nemusíte starat, na tu výrobce myslel.

A nemyslete si, i plasty toho hodně vydrží. Například plastové palety 1200×800 v provedení heavy duty mají nosnost 4500 kg. Samotná paleta váží 17 kg, což je méně než dřevěné palety, jejichž hmotnost se pohybuje mezi 20-24 kg dle vlhkosti dřeva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *