Počítač o velikosti knížky zvládne i virtuální realitu

Abyste si aktuálně zahráli virtuální realitu na headsetu, je zapotřebí slušnou porci výkonu, kterou mají jen opravu kvalitní počítačové sestavy. Společnost Intel se však rozhodla posunout hranice a všechny potřebné součástky natlačila do malého zařízení o velikost běžné knihy.

Herní počítač je pro virtuální realitu základ

Pro virtuální realitu je důležité mít výkonný počítač, který zvládne nejnovější hry. Takový počítač však není příliš kompaktní, jelikož někde se ukrýt důležité komponenty musí. Největší místo zabírají chladiče, které se snaží uhasit výkon ostatního hardwaru. Intel však nevidí problém v tom, proč by nemohl být počítač pro virtuální realitu malinkatý jako kniha.

Že společnost Intel své sliby plné, předvedlo vedeí na letošním veletrhu CES v americkém Las Vegas. Na této výstave nejnovějších technologií představil krabičku o velikosti 22,1 x 14,2 x 3,8 cm, která obsahuje vše důležité. Jedná se tak o nejmenší počítač na světě umožňující hraní virtuální reality.

Jedná se o kouzlo?

Jak se to Intelu povedlo? Důvod je vcelku jednoduchý. Pro zařízení byly použity pouze součástky určené pro notebooky. Mají však dostatečný výkon i pro náročné hry ve vysokém rozlišení a tak si hravě poradí i s moderními headsety pro virtuální realitu.

Vnitřnosti vyplňuje Intel Core i7 s odemčeným násobičem. Díky tomu je možné čip taktovat pro vyšší výkon. O grafiku se stará dedikovaná karta Radeon RX Vega, která utáhne až šest monitorů najednou. Kromě tradičních USB portů obsahuje herní krabička i HDMI port pro jednodušší připojení helmy.

Ostatní parametry novinky, o kterou bude zájem, Intel neprozradil. Musíme si tedy počkat pravděpodobně až do jara. Právě na začátku jara by se měla nejmenší herní sestava pro virtuální realitu začít prodávat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *