Podnikový informační systém nevyužívají jen nadnárodní korporace – těží z něj i malé firmy!

Řídící pracovníci velkých firem a nadnárodních korporací moc dobře vědí, že bez podnikového informačního systému nelze byznys dlouhodobě ukočírovat. To však neznamená, že se informační systém nevyplatí menším firmám či dokonce živnostníkům. Naopak, i tato sorta podnikatelů v posledních letech přichází podnikovým systémům na chuť. Možná do této skupiny patříte právě vy a s myšlenkou na implementaci „éerpéčka“ (ERP = enterprise resource planning) si již nějakou dobu pohráváte. Prozradíme vám, co by měl takový systém umět a jak může pomoct právě vám.

Implementace podnikového informačního systému musí zefektivnit chod firmy, jinak nemá smysl. Cílem je automatizace a sjednocení většího množství firemních procesů, které mají souvislost s aktivitami firmy. Ideální software vyhovuje specifickým potřebám podniku a obsahuje takové funkce, které management skutečně využije.

roler.cz_saul_cz_01

V tomto ohledu excelují systémy na modulární bázi, které lze průběžně rozšiřovat o další oblasti. Někomu zpočátku plně dostačuje sofistikovaný účetní program a až po určité době systém rozšíří o další funkcionality.

Ale jak se v praxi projeví přítomnost kvalitního podnikového informačního systému? Vzhledem k tomu, že obsahuje široké spektrum nástrojů, vám ušetří spoustu času, starostí a ve finále i peněz. Informační software se postará o zpřehlednění, zjednodušení, zrychlení a zkoordinování činností. Nebudete muset zbytečně přerušovat nebo posouvat práci kvůli všeobecnému zmatku – dění ve firmě dostane pevný řád a veškeré činnosti půjdou hladce.

Pomyslnou třešničku na dortu představuje manažerský informační systém. Nadstavba zpracovává a analyzuje data z jednotlivých agend a předkládá je řídícím pracovníkům. Data vypovídají o ekonomice a finančním zdraví firmy a lze je použít při zpracování výročních zpráv a reportů.

Nyní již víte, jak může podnikový informační systém pomoct vašemu podnikání. Rozhodnutí je na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *