Pomalý tisk PDF dokumentu

pomalým tiskem PDF dokumentu se potýká celá řada lidí a především ve firmě, kde je sdílená síťová tiskárna, to může být docela problém vytisknout soubor o 100 stránkách, kdy se jedna strana tiskne i několik sekund. V tu chvíli asi nebudou kolegové úplně nadšení. Existuje však několik druhů pomoci. Žádný z nich není tisk pdf dokumentuúplně absolutně řešící všechno, ale některou variantu určitě využijete a už se nebudete tísnit u vaší síťové tiskárny.

Reinstalace tiskárny a ovladačů

První relativně sofistikovaný krok je reinstalace ovladačů a tiskárny na vašem PC. Dále pak odstranění všech ostatních síťových tiskáren, které právě nepoužíváte. Může to výrazně urychlit tisk pdf dokumentu.

Změna formátu PDF

Druhou možností je pak vyexportování pdf dokumentu do jiného formátu. Někdy jde velice snadno přímo v pdf dokumentu předělat na textový soubor s příponou txt, který už vytisknete relativně rychle. Formáty se vám ale ztratí a také je problém s diakritikou a obrázky, které se logicky do txt souboru nepřevedou. Ale někomu může převod pouhého textu takto pomoci.

Nastavení na tiskárně

Posledním krokem je pak nastavení na tiskárně, respektive nastavení tiskárny tak, aby tiskla dokument až poté, co je do ní celý odeslání celého pdf dokumentu. Samozřejmě se toto nastavení liší tiskárnu od tiskárny, proto je daleko lepší se podívat do nastavení jak ve vašem počítači u tiskárny, tak přímo na tiskárně. Následně si na tiskárnu pošlete velké pdf, které se bude načítat a pak se kompletně vytiskne, až bude celé načtené. To, jestli ostatní budou moci tiskárnu v této době využívat, zase záleží na prioritách ve společnosti a možnostech tiskárny.

Přeju hodně zdaru a případné další tipy nám napište do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *