Přestaneme si kupovat hry? Microsoft chystá herní pas

Nejnovější informace od Microsoft vzbudili velký rozruch. Novinka pojmenovaná Xbox Game Pass má pro hráče her revoluční dopad. Jak již samotný název napovídá, jedná se o herní pas, který poskytne přístup ke stovkám her za minimální cenu. Nebudete si tak muset kupovat každý titul, ale stačí si předplatit měsíční užívání herního pasu.

Pro koho je novinka určena

Novinka je zaměřena na hráče herních konzolí Xbox One a Xbox 360. Nové hry na tyto konzole se pohybují kolem 1500 Kč. Tato cena je celkem vysoká, a pokud si koupíte několik titulů, rázem přeplatíte zařízení o několik tisíc. Tuto situaci by měla změnit chystaná novinka.

Připravovaná novinka bude k dispozici pro všechny hráče, kteří budou ochotni zaplatit měsíční poplatek ve výši 149 Kč. Během doby, kdy budete mít k dispozici herní pas, můžete využít všechny tituly, které se budou v databázi nacházet. Za jeden rok zaplatíte necelých 1800 Kč, což je jen o pár stovek více, než stojí jedna hra pro výše uvedené herní konzole.

Nyní se celá novinka testuje, ale pokud se ceny za měsíční pronájem udrží takto nízko, může mít herní pas celkem úspěch. Jak to nakonec dopadne, hodně závisí i na titulech, které se budou v databázi nacházet.

V současné době je známo několik her, které se budou při startu nabízet. Jedná se o povedené a poměrně oblíbené kousky – Halo 5, LEGO Batman, NBA 2K16, Gears of War: Ultimate Edition, Mega Man Legacy Collection, Prayday 2, Tekken Tag 2 a další.

Testovací fáze

V současné době je systém ve fázi testování a vychytávají se poslední chyby. Konečná verze by se měla objevit během letošního jara. Jak jsme již zmínili výše, novinka bude určena především pro televizní konzole Xbox One a Xbox 360. Zda bude herní pas dostupný i pro hráče s operačním systémem Windows, není známo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *