Repasovaný není sprosté slovo. V případě serveru jde o plnohodnotné „železo“!

Pokud jste v posledních letech nakupovali desktop nebo notebook, stoprocentně jste narazili na prodejce repasované výpočetní techniky. Možná vás od ní odradily předsudky – přeci jen nejde o zbrusu nové zboží, ale naopak o stroje, které již zažily intenzivní pracovní nasazení. Proč byste se o ně měli zajímat v souvislosti s pořízením nového serveru či serverů? Nabízí se i jiné výhody než jen nízká cena.

Současná výpočetní technika je cenově dostupnější než v minulosti, ale za kvalitu si musíte připlatit tak jako tak. V případě většího počtu výkonných serverů jde o poměrně vysoké částky – a právě repasovaný server představuje ideální způsob, jak ušetřit spoustu peněz. Co za ně dostanete?

Co to znamená, když je server repasovaný?

V prvé řadě si je dobré ujasnit, co kupujete. Repasovaný server sice není nový, ale rozhodně nepatří do sběrného dvora. Jedná se o výpočetní techniku, která byla vyřazena např. kvůli výměně za novou, ale nikoliv z důvodu špatného stavu.

Repasovaný není sprosté slovo. V případě serveru jde o plnohodnotné „železo“!

Všechny servery navíc prochází důkladnou kontrolou a opotřebované komponenty se mění za nové. Do prodeje se dostávají jako tzv. barebone – základní platforma, jejíž parametry si zákazník přizpůsobí podle potřeby (velikosti paměti a úložiště apod.). Ve finále však sestava stojí mnohem méně než nová s podobnými nebo nižšími parametry.

Proč jsou repasované servery velmi kvalitní?

U specializovaného prodejce, jako je například czech-server.cz (jeden z nejstarších e-shopů v ČR) najdete repasované servery DELL Power Edge, HP PoriLiant, IMB System a Fujitsu Primergy. Kdo se o výpočetní techniku zajímá blíže, okamžitě mezi modelovými řadami najde spojitost – nadstandardní kvalitu. V době uvedení na trh šlo o střední až vyšší třídu, které se vyznačují nadprůměrnou spolehlivostí.

Repasovaný není sprosté slovo. V případě serveru jde o plnohodnotné „železo“!

Resumé? Repasovaný server je mnohem lepší volbou než nový server ve stejné cenové relaci. Bude vám věrně sloužit po několik dalších let. A kdyby něco, vztahuje se na něj záruka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *