Společnost Sony dnes znovu spustila Playstation Network

Společnost Sony téměř po měsíci dnes znovu spustila herní síť Playstation Network, která je k dispozici pro uživatele konzolí Playstation 3. Provoz této herní sítě byl přerušen po neoprávněném útoku hackerů.

Sony dnes uživatelům oznámilo, že Playstation Network je nyní již v provozu společně s novým zabezpečením této herní sítě a úplné spuštění této herní sítě by mělo být do konce května 2011. Společnost nyní nabízí uživatelům balíček s názvem „Welcome Back“, jako kompenzaci za způsobené problémy, který nabízí možnost stažení herních titulů pro konzoli Playstation 3 a Playstation Portable zcela zdarma.

Tyto herní tituly budou k dispozici ke stažení po dobu 30 dní a pro uživatele jsou k dispozici herní tituly jako Dead Nation, inFamous, LittleBigPlanet, Super Stardust HD a Wipeout HD + Fury. Tyto herní tituly jsou pro uživatele z USA a Kanady.

Pro uživatele z jiných zemí jsou připraveny jiné herní tituly, např. pro Evropu jsou k dispozici podobné herní tituly, ale místo herního titulu Superdust HD je pro uživatele z Evropy k dispozici Ratchet & Clank: Quest for Booty. Tyto herní tituly jsou k pro majitele konzolí Playstation 3 a pro majitele přenosné herní konzole Playstation Portable jsou k dispozici tyto herní tituly LittleBigPlanet PSP, ModNation PSP, Pursuit Force a KillZone Liberation.

Společnost Sony uvedla, že pro uživatele nabídne ještě dalších přibližně 100 virtuálních položek zcela zdarma. Tyto položky by měly být brzy k dipozici na konzolích Playstation 3 a PSP.

Společnost Sony dále uvedla, že zavedla nová dodatečná zabezpečující opatření společně s uznávánými externími firmami, které se zabývájí zabezpečením. Mezi tyto dodatečná bezpečností opatření patří aktualizace a doplnění bezpečnostních technologií, dodatečné monitorování softwaru, testování případného útoku, vyšší úrovně šifrování a další brány firewall, dále také různá opatření, které zabezpečují možnost útoku hackerů. 

Uživatelé konzolí Playstation 3 a Playstation Portable budou potřebovat aktualizovat jejich software na jejich konzolích. Tento software nabídne uživatelům instalaci poté, co se uživatelé připojí k internetu prostřednictvím jejich konzole. Společnost uvedla, že si uživatelé budou muset také aktualizovat jejich heslo pro přihlášení na Playstation Network.

Více informací si můžete přečíst také na oficiálních stránkách Playstation.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *