Strčte si knihovnu do kapsy. S čtečkou elektronických knih to půjde snadno

Jste knihofil? Že nevíte, kdo to je? Je to milovník knih a pokud patříte mezi ně, určitě sebou na dovolenou taháte spousty knih. Ušetřete si těžká zavazadla a pořiďte si elektronickou čtečku knih. Zařízení, které je speciálně vyrobené pro čteních knih. Nabízí stejný komfort a neomezenou zásobu knížek. A přitom neváží ani kilo.

Moderní čtení na cesty

Důvodů proč si vybrat čtečku kniho na rozdíl od klasické papírové je hned několik. Čtečky se dělí na dvě kategorie – černobílé s elektronickým papírem a s LCD displejem. Druhá kategorie spadá pod klasické počítačové tablety. Obě technologie však mají něco do sebe, ale také disponují nevýhodami.

Pokud toužíte po papíru

Elektronický papír skvěle imituje klasickou knihu. Obrazovka není podsvícená a je šetrnější k očím. Text je kontrastní a nedělá problém číst si v pravé poledne na ostrém slunci. Displej se nikdy neleskne a při čtení v noci si můžete přisvítit.

Kromě základních možností je zde i celá řada nastavení, jako odstíny šedi či velikost fontu. Většina čteček knih disponuje 6 palcovým displejem a je pohodlná pro čtení i lidem, kteří mají špatný zrak.

Nevýhodou elektronického papíru je odezva. Při listování musíte vždy chvilku počkat, než se stránka plně načte. Při čtení je to v pořádku, ale pro sledování videa se jedná o nevýhodu.

Dlouhá životnost baterie

Elektronický papír je navíc energeticky nenáročný. Plně nabitá baterie vydrží i několik týdnů. Čtečky s LCD displejem musíte dobíjet minimálně jednou za den. Nabízí však více možnosti a jsou vhodné i pro sledování videa. Z toho důvodu jsou velmi oblíbené i tablety na čtení knih. Kromě toho nabízí i širší využití. Některé čtečky s elektronickým papírem se snaží dohnat tablety a nabízí rozšířené funkce, jako je přístup k internetu, hraní her nebo poslouchat hudbu. Stále se však jedná o zařízení, které je určené především pro čtení knih.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *