V Číne je zakázáno obchodovat s kryptoměnamy

Čínská vláda rozhodla ukončit obchodování s kryptoměnami a nakázala burzám se sídlem v Pekingu zastavit obchodování. Okamžitá platnost tohoto nařízení započala na konci minulého týdne. Kopie nařízení společně s podpisy pekingské skupiny, která dohlíží nad riziky v oblasti internetového financování, je možné vidět na internetu.

Jak dopadnou uživatelé

Bitcoinové burzy museli do středy 20. září oznámit způsob, jakým umožní uživatelům bezhotovostní výběry a manipulaci s finančními prostředky, aniž by poškodily jejich zájmy. Největší bitcoinové burzy OkCoin a Huobi oznámily, že své obchody ruší k 31. říjnu. Podobně je na tom i konkurnce BTCChina a ViaBTC. Na aktuální dění v Číně reagoval minulý týden negativně kurz bitcoinu. Jeho cena totiž výrazně spadla.

Kurz jako na houpačce

V minulém týdnu měl jeden bitcoin zhruba hodnotu 5000 dolarů (zhruba 110 tisíc korun). Ve středu se však cena propadla na 3500 dolarů (76 tisíc korun). Pokles pokračoval i nadále až se dostal na hladinu 3050 dolarů (66 500 Kč). Většina spekulantů předpokládá, že cena bitcoinu bude i nadále klesat. V letošním roce však cena neustále rostla. Od počátku roku posílila hodnota o bezmála 350 procent.

Největší čínská bitcoinová burza BTCChina v Šanghaji oznámila ve čtvrtek zastaví všechny obchody s bitcoinem zastaví k 30. září. Kromě toho také zastavila registraci nových uživatelů.

Hlavním důvodem, proč Peking takto postupuje a vytváří tlak na obchodování s kryptoměnami je bezpečnost uživatelů. Chce omezit rizika, která vznikají na vysoce rizikovém a spekulativním trhu, jako je právě trh s kryptoměnami.

Aktuálně kurz bitcoinu roste opět nahoru, ikdyž se nedostal na původní hranici. Nyní si jeden bitcoin můžete pořídit za 3800 dolarů, což je zhruba 85 tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *