Virtuální asistentka Siri se stěhuje. Apple začal prodávat HomePod

Minulý týden se na trh dostal chytrý reproduktor HomePod od společnosti Apple. Novinka je dostupná pouze ve vybraných státech a tuzemští zákazníci si na něj budou muset ještě nějakou chvíli počkat.

Kde je možné novinku zakoupit

Chytrý reproduktor HomePod si aktuálně zakoupíte v USA, ve Velké Británii a v Austrálii. Pokud se pro něj rozhodnete, připravte si 349 dolarů, což je zhruba 7200 korun. Novinka by se měla v nejbližších dnes začít prodávat i v Německu nebo ve Francii a to začátkem jara letošního roku. Kam se dále reproduktor rozšíří není jasné a tak si musíme počkat, než se objeví oficiální zpráva o možnosti zakoupení v Česku nebo na Slovensku.

A co vše HomePod umí?

HomePod je chytré zařízení, které dokáže ovládat chytrou domácnost na základě hlasových povelů, které mu jsou uživatelem zadány. Pro mnoho technologických nadšenců a fanoušků značky Apple se nebude jednat o žádnou převratnou novinku. Ve zkratce se jedná o Siri tak jak ji známe, jen je v novém domově, který je ve tvaru oválného reproduktoru. HomePod pak umí vše, co umí i virtuální asistentka Siri.

Konkurence nabízí výhodnější produkty, alespoň co se týče ceny

Siri umístěná v reproduktoru bude snáze ovládat systémy pro chytré domácnosti a na dálku řídit termostat, bezpečnostní zařízení, přehrávání hudby a podobné vychytávky, které jsou v moderních a chytrých domácnostech samozřejmostí. Konkurence však nespí a obdobná zařízení nabízí již delší dobu.

V loňském roce byl představen konkurenční model Google Home a v roce 2015 se dostal na trh Amazon Echo. Oba přístroje se prodávají za menší finanční obnos, než novinka od Applu. Cena základních modelů výše uvedených společností je kolem dvou tisíc.
Naposledy nové zařízení společnost Apple představila v roce 2014 a šlo o chytré hodinky Apple Watch.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *